biegowki_w_zakopanem_komunikat

Zima wprawdzie dopisuje i dalej macie, gdzie biegać, niemniej jednak chwilami kapryśna pogoda na kilku trasach daje się we znaki, witając miłośników biegówek... oblodzeniem. Dlatego korzystajcie z ostatniego terminu ferii zimowych, oczywiście w towarzystwie najmłodszych, tyle że bardzo uważnie.

 

DOLNY ŚLĄSK

 

Szklarska Poręba / Jakuszyce – trasy Biegu Piastów (12.02.2017)

O poranku siedem stopni mrozu, ale w ciągu dnia temperatura ma się podnosić do zera stopni. Prawie bezwietrznie, za to ze słońcem!

Trasy twarde i szybkie, uważajcie na zjazdach, zwłaszcza, jeśli nie jesteście zaawansowani technicznie.

Tu sprawdzicie, które trasy kiedy były ratrakowane: http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce

Zima przestała nas rozpieszczać - czekamy na świeży śnieg, ale prognozy zapowiadają w tym tygodniu odwilż. Nadal jednak tras, po których można biegać w dobrych warunkach, jest bardzo wiele. Powodzenia! 

 

MASYW ŚNIEŻNIKA i GÓRY BIALSKIE

Z powodu ostatniego ocieplenia i następujących po nim przymrozkach występują oblodzenia tras śnieg jest przymrożony. Niestety w dolnych odcinakach tras są gdzieniegdzie przetarcia, najgorzej w okolicy Kamienicy i Bolesławowa, z Nowej Morawy do Bolesławowa oraz Kletnej. Z racji wysokości n.p.m. odwilży oparły się trasy w Bielicach Nowej Morawie w kierunku Przełęczy Suchej, Siennej i Janowej Górze. Na Velkym Sengenie też są nieliczne ubytki w miejscach, gdzie wiatr wywiał śnieg. Wczoraj W Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich temperatura wynosi ok. -8 stopni.  Powyżej 9- m n.p.m. śniegu jest nawet 55 cm. W dolnych odcinkach tras od 15-20 cm. Na Dolinie Pluszcza w Bielicach też są drobne przetarcia ale ogólnie warunki dobre -  informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

 

SPALONA - GÓRY BYSTRZYCKIE (12.02.2017)

Biegamy, biegamy i jeszcze raz biegamy! Ratrak przygotowuje dla Państwa trasy narciarstwa biegowego, zima trwa i według długoterminowych prognoz zastanie z nami jeszcze na cały marzec - oby się sprawdziło. Śniegu nadal pod dostatkiem, trasy czynne, szkoła, wypożyczalnia, schronisko, wszystko co potrzebne jest na miejscu :)

Wczoraj wieczorem ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka przygotował dwie polany szkoleniowe oraz pętle Dużej i Małej Jagodnej. Obecnie w Spalonej +2 stopnie, lekkie ocieplenie nie wpływa na warunki na trasach. Jutro już bliżej 0, a od niedzieli znowu rozpoczynamy okres solidnych mrozów i słonecznej, wyżowej pogody.

 

JAMROZOWA POLANA - Duszniki Zdrój

Na terenie Duszniki ARENA można biegać codziennie do godziny 20.00;
- od 4.02 na parkingu obowiązuje opłata w wysokości 15 zł;
- od 10.02 rusza wypożyczalnia nart biegowych marki Salomon;
- dodatkowo: na miejscu dostępny będzie serwis, a także punkt z gadżetami Duszniki Arena.Zieleniec od "Kamienia" w stronę Orlicy trasy przygotowane. Trasy po czeskiej stronie od Orlicy do Masarykovej Chaty przygotowane - informuje Janusz Rajzer 

 

ŚLĄSK

 

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (8.02.2017)

Mimo niedawnej odwilży czynne są wszystkie trasy. Trasy są ze sobą połączone. Aktualne informacje dostępne TUTAJ 

1. Czynna trasa wokół stadionu ze sztucznego śniegu - pętla 500 m, założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

2. Czynna duża pętla wokół całego Jonidła - 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

3. Czynna trasa na boisku piłkarskim, kilka pętli - ok. 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego.

Wypożyczalnia czynna w godzinach 9:00-18:00.

Trasa jest częściowo oświetlona.

Na miejscu oferujemy wypożyczenie, serwis sprzętu biegowego oraz szkolenia biegowe dla grup i osób 

indywidualnych z instruktorem PZN. Prowadzimy sprzedaż nart, butów, kijów i akcesorii do narciarstwa biegowego.  

Naszych klientów częstujemy herbatką z zielin :-)

Na miejscu dostępne są bezpłatny parking, szatnia i WC.

Trasy są na na bieżąco utrzymywane.

Kontakt tel. 663 830 664, 601 340 881 lub mail: mariuszbos@wp.pl

 

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

  

MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ /  Zakopane (na zdjęciu)

Dawno nie było tak pięknej zimy. Na trasach biegowych w Zakopanem bardzo dobre warunki. Trasy biegowe COS w Zakopanem są wyratrakowane, założony tor do klasyka. Bieganie nie jest zagrożone gdyż trasy te przygotowane są ze sztucznego śniegu. 2,5 km.

Na trasie Biały Potok generalnie dobre warunki, miejscami wystaje coś spod śniegu (trawa, kamień, korzeń). Dostępna pętla 5 km. Dawno nie było opadów śniegu coby uzupełnił braki. Trochę gorzej jest poza trasami. Twardo, miejscami oblodzona. Prosimy o ostrożne korzystanie. Narty biegowe nie mają metalowych krawędzi – pisze Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (13.02.2017)

TRASY CZYNNE; Wypożyczalnia również, więcej informacji TUTAJ

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

Nowy Targ:

Warunki śniegowe na trasie biegowej na lotnisku ciężkie, trasa oblodzona.

Warunki na trasie biegowej w Borze Kombinackim dobre, trasa oblodzona.

Warunki narciarskie na stadionie biegowym obok stacji narciarskiej Długa Polana bardzo dobre, trasa ratrakowana minimum 3 razy w tygodniu - pisze Mateusz Zamojski z Urzędu Miasta w Nowym Targu. Więcej na: www.biegowki.nowytarg.pl

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica:

 Aktualne warunki na trasach 14.02.2017 r.:

Aktualne warunki na trasach:

Pętla o długości 800 m przy Stadionie LKS "Zalesianka - przygotowana przez ratrak dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 10 cm do 25 cm.

 

*Trasa "Zalesie" - trasa zamknięta z powodu braku śniegu.

*Trasa "Mogielica" – przygotowana na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach) w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu klasycznego i dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 0 cm do 50 cm. Fragmentami trasa bez śniegu, mogą pojawiać się kamienie i gałęzie.

Przygotowane dojścia:

 * z Wyrębisk

 * ze Słopnic

* z Półrzeczek

  Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

 Zapraszamy!

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

Biegówki w Wysowej Zdroju

Prawie 2 kilometry trasy przygotowane do szusowania na nartach. Śniegu dużo. Piękna zimowa sceneria. Warunki super. 
Zapraszamy do naszej wypożyczalni nart.
Promocyjne ceny podczas ferii.  Instruktorzy narciarstwa biegowego!

Aktualne informacje TUTAJ

 

KASZUBY

 

Cartusia Ski Arena

Na trasach Cartusia SkiArena-nordic już od miesiąca utrzymują się warunki do uprawiania narciarstwa biegowego w obu technikach. Trasy zmrożone, twarde, bardzo szybkie i na zjazdach trudne. Dobrze zachowane tory do klasyka. Wskazane poruszanie się po trasach zgodnie z kierunkami określonymi na tablicy informacyjnej.

Aktualne informacje znajdziecie  TUTAJ

 

PODLASIE

 

Trasy w Lesie Pietrasze: Wczoraj 07.02.2017 w południe na trasy narciarskie w Lesie Pietrasze ul. Pietrasze 29 w Białymstoku w końcu wyjechał ratrak który przygotował trasę o długości 1500 m. Założone są tory do techniki klasycznej oraz trasa do techniki łyżwowej. Serdecznie zapraszamy. 

PS. Oczywiście trasa była przygotowana wcześniej ale mała ilość śniegu i zlodowacenie trasy (co zmieniło się wczoraj, kolejne 10cm nowego śniegu) nie pozwalało na przygotowanie trasy ratrakiem i założenia toru do klasyka.

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne 

Ostatnia śnieżyca dosypała tyle śniegu na nasze trasy, że biega się jak po materacu. Trasa została wyratrakowana i niech nikt nie obawia się problemów z dojazdem, bo droga szeroko odśnieżona i posypana żużlem bez soli. Parkować jest gdzie. A jak się biega i kto biega? Spotkacie na trasie bardzo zaawansowanych biegaczy i tych pierwsze kroki stawiających. Bez obawy miejsca dosyć!. Zapraszamy na feryjne bieganie – informuje na FB Biegówki w Bieszczadach Zygmunt Krasowski.

 

„BIESZCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE” „Perła Bieszczadów” - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. . Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, bezpośrednio przy trasach.

 

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego!!!

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRASY CZYNNE, pętla 1500 metrów śnieg sztuczny i naturalny, trasy 2500 metrów śnieg naturalny.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

red

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.