SkiArena_Kaszuby

Wciąż można biegać nie tylko w Karkonoszach, Beskidach czy Małopolsce, ale także na Kaszubach Do tego do biegowego życia po mistrzostwach Europy w Biathlonie powracają Duszniki, gdzie trasy są już czynne. Gdzieniegdzie trochę odwilży, przetarć, ale biegi i tak mają się dobrze (oczwiście dzięki pogodzie).

 

DOLNY ŚLĄSK

 

Szklarska Poręba / Jakuszyce – trasy Biegu Piastów (06.02.2017)

Prawie trzy stopnie mrozu i temperatura spada. W trakcie dnia ma być minus sześć. Nie pada, wieje do 3 m/s, nie ma słońca, jest mgła. Warunki do biegania dobre. Po wczorajszych kursach naszych ratraków można biegać od Kozińca i Orla poprzez Samolot i Elektrownię Turów po Kopalnię Stanisław i Ściernisko. Zapraszamy! 

 

SPALONA - GÓRY BYSTRZYCKIE (3.02.2017)

W Spalonej bez zmian, czyli doskonale… Zima w pełni, słoneczko i mróz zapowiadane na najbliższe dni z pewnością zachęcają do aktywnego spędzenia czasu na biegówkach.

Wczoraj wieczorem ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka przygotował dwie polany szkoleniowe oraz pętle Dużej i Małej Jagodnej. Obecnie w Spalonej +2 stopnie, lekkie ocieplenie nie wpływa na warunki na trasach. Jutro już bliżej 0, a od niedzieli znowu rozpoczynamy okres solidnych mrozów i słonecznej, wyżowej pogody. Przejazd ratraka i skutera planowany na weekend, warto zapoznać się z http://spalona.com.pl/ratrak_gps.php

Najświeższe informacje na www.spalona.com.pl

 

MASYW ŚNIEŻNIKA i GÓRY BIALSKIE

Z powodu ostatniego ocieplenia i następujących po nim przymrozkach występują oblodzenia tras śnieg jest przymrożony. Niestety w dolnych odcinakach tras są gdzieniegdzie przetarcia, najgorzej w okolicy Kamienicy i Bolesławowa, z Nowej Morawy do Bolesławowa oraz Kletnej. Z racji wysokości n.p.m. odwilży oparły się trasy w Bielicach Nowej Morawie w kierunku Przełęczy Suchej, Siennej i Janowej Górze. Na Velkym Sengenie też są nieliczne ubytki w miejscach, gdzie wiatr wywiał śnieg. Wczoraj W Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich temperatura wynosi ok. -8 stopni.  Powyżej 9- m n.p.m. śniegu jest nawet 55 cm. W dolnych odcinkach tras od 15-20 cm. Na Dolinie Pluszcza w Bielicach też są drobne przetarcia ale ogólnie warunki dobre -  informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

 

JAMROZOWA POLANA - Duszniki Zdrój

Na terenie Duszniki ARENA można biegać codziennie do godziny 20.00;
- od 4.02 na parkingu obowiązuje opłata w wysokości 15 zł;
- od 10.02 rusza wypożyczalnia nart biegowych marki Salomon;
- dodatkowo: na miejscu dostępny będzie serwis, a także punkt z gadżetami Duszniki Arena.Zieleniec od "Kamienia" w stronę Orlicy trasy przygotowane. Trasy po czeskiej stronie od Orlicy do Masarykovej Chaty przygotowane - informuje Janusz Rajzer 

 

ŚLĄSK

 

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (06.02.2017)

Mimo niedawnej odwilży czynne są wszystkie trasy. Trasy są ze sobą połączone. Aktualne informacje dostępne TUTAJ

1. Czynna trasa wokół stadionu ze sztucznego śniegu - pętla 500 m, założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

2. Czynna duża pętla wokół całego Jonidła - 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego, obok można biegać łyżwą.

3. Czynna trasa na boisku piłkarskim, kilka pętli - ok. 1000 m. Na naturalnym śniegu założone są tory do stylu klasycznego.

Wypożyczalnia czynna w godzinach 9:00-18:00.

Trasa jest częściowo oświetlona.

Na miejscu oferujemy wypożyczenie, serwis sprzętu biegowego oraz szkolenia biegowe dla grup i osób 

indywidualnych z instruktorem PZN. Prowadzimy sprzedaż nart, butów, kijów i akcesorii do narciarstwa biegowego.  

Naszych klientów częstujemy herbatką z zielin :-)

Na miejscu dostępne są bezpłatny parking, szatnia i WC.

Trasy są na na bieżąco utrzymywane.

Kontakt tel. 663 830 664, 601 340 881 lub mail: mariuszbos@wp.pl

 

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

  

MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ /  Zakopane

Witamy w lutym. Trochę się ociepliło, ale nie ma odwilży. W ciągu dnia słońce przygrzewa i temperatury odczuwalne są na poziomie kilku stopni powyżej zera. W nocy mrozi nawet do minus 10. Warunki na trasach idealne. Atutem jest gruba warstwa sztucznego śniegu, spod której nie wychodzą korzenie i ziemia. Pod skocznią codziennie ratrakowane trasy. Tor do klasyka i dużo miejsca do biegania łyżwą. Początkujących narciarzy zapraszamy na łatwą trasę obok toru lodowego.

Na trasach Biały Potok ciut gorzej. Sztuczny śnieg tylko na polanie obok wyciągu, a na dalszych odcinkach trasy w stronę Wierszyków i Doliny Ku Dziurze biegamy po naturalnym śniegu. Trasy wyratrakowane. Gdzieniegdzie napotkać można lód i korzeń.

Generalnie można powiedzieć że jest dobrze.

Zapraszamy na biegówki do Zakopanego.

– pisze Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

CHOTARZ/Kościelisko (06.02.2017)

TRASY CZYNNE; Wypożyczalnia również, więcej informacji TUTAJ

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

Nowy Targ - Narciarska trasa biegowa wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem"

Długość szlaku - 15 km

Stopień trudności szlaku- trudna / 

Styl klasyczny (CT) /

Parking – obok budynku Aeroklubu ul. Lotników 1

Przebieg trasy: Lotnisko nowotarskie – tereny wzdłuż Rezerwatu „Bór na Czerwonem” w stronę Gronkowa i miejscowości Bór – następnie skręt w prawo w kierunku Szaflar i wzdłuż Boru, przy kładce na Białym Dunajcu powrót na lotnisko. Wytyczona pętla biegnie wokół „Boru na Czerwonem”. Jest również przygotowywany odcinek od mostu na Białym Dunajcu (al. Tysiąclecia) do kładki pieszo-rowerowej. Całość trasy przy odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej jest utrzymywana ratrakiem. Kamera TUTAJ

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica:

 

Aktualne warunki na trasach 06.02.2017 r.:

<>Pętla o długości 800 m przy Stadionie LKS "Zalesianka - świeżo przygotowana przez ratrak dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 10 cm do 25 cm.

<> Trasa "Zalesie" - trasa zamknięta z powodu braku śniegu.

<> Trasa "Mogielica" – świeżo przygotowana na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach) w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu klasycznego i dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 0 cm do 50 cm. Fragmentami trasa bez śniegu, mogą pojawiać się kamienie i gałęzie.

 

Przygotowane dojścia:

* z Wyrębisk

* ze Słopnic

* z Półrzeczek

 

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

 

Zapraszamy!

TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

Biegówki w Wysowej Zdroju

Prawie 2 kilometry trasy przygotowane do szusowania na nartach. Śniegu dużo. Piękna zimowa sceneria. Warunki super. 
Zapraszamy do naszej wypożyczalni nart .
Promocyjne ceny podczas ferii.  Instruktorzy narciarstwa biegowego!

Aktualne informacje TUTAJ

 

KASZUBY

 

Cartusia Ski Arena (na zdjęciu)

Na trasach Cartusia SkiArena-nordic już od miesiąca utrzymują się warunki do uprawiania narciarstwa biegowego w obu technikach. Trasy zmrożone, twarde, bardzo szybkie i na zjazdach trudne. Dobrze zachowane tory do klasyka. Wskazane poruszanie się po trasach zgodnie z kierunkami określonymi na tablicy informacyjnej. Na sobotę przewidywane jest wyrównynie nawierzchni do techniki łyżwowej. Temperatura rośnie. Dziś -1 stopień Celsjusza.

 

PODLASIE

 

Trasy w Lesie Pietrasze: Wczoraj 07.02.2017 w południe na trasy narciarskie w Lesie Pietrasze ul. Pietrasze 29 w Białymstoku w końcu wyjechał ratrak który przygotował trasę o długości 1500 m. Założone są tory do techniki klasycznej oraz trasa do techniki łyżwowej. Serdecznie zapraszamy. 

PS. Oczywiście trasa była przygotowana wcześniej ale mała ilość śniegu i zlodowacenie trasy (co zmieniło się wczoraj, kolejne 10cm nowego śniegu) nie pozwalało na przygotowanie trasy ratrakiem i założenia toru do klasyka.

 

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne 

Ostatnia śnieżyca dosypała tyle śniegu na nasze trasy, że biega się jak po materacu. Trasa została wyratrakowana i niech nikt nie obawia się problemów z dojazdem, bo droga szeroko odśnieżona i posypana żużlem bez soli. Parkować jest gdzie. A jak się biega i kto biega? Spotkacie na trasie bardzo zaawansowanych biegaczy i tych pierwsze kroki stawiających. Bez obawy miejsca dosyć!. Zapraszamy na feryjne bieganie – informuje na FB Biegówki w Bieszczadach Zygmunt Krasowski.

 

„BIESZCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE” „Perła Bieszczadów” - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. . Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, bezpośrednio przy trasach.

 

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego!!!

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRASY CZYNNE, pętla 1500 metrów śnieg sztuczny i naturalny, trasy 2500 metrów śnieg naturalny.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

Zebrała Kasia Nowak

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

 

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.