trasy biegowe

Nadal możemy cieszyć sie piękną (czasem mroźną) zimą, z tygodnia na tydzień otwierane sa nowe narciarskie trasy biegowe. Dzisiaj dodajemy trasy w Mucznem (podkarpackie) i Kartuzach (pomorskie). Zapraszamy na narty biegowe. Bieżąca aktualizacja

 

 

 

 DOLNY ŚLĄSK

 

JAKUSZYCE/Szklarska Poręba (12.01.2017)

Dwa i pół stopnia mrozu o ósmej rano, przybyło śniegu Dziś ma wiać z prędkością do sześciu metrów na sekundę, a słońce ma wyglądać zza chmur. Ma prószyć rano i wieczorem. W ciągu dnia ratrak będzie mógł więc poprawić trasy. Ich dostępność nie zmieniła się - długość przygotowanych to ponad 50 km od Hali Izerskiego i Koziego poprzez Orle i Samolot po kopalnię, Czerwone Skałki i Ściernisko. Roman Klimek z Lokalnej Organizacji Turystycznej przetarł walcem trasę od Wiciarki (pkt. 40), przez Sciernisko do schroniska U Rumcajsa, a na odcinku kort tenisowy - Huta - Wiciarka, skuterem z wyciskarką śladu narciarskiego.
Przyjemnego biegania!

 

Okolice Strona Śląskiego(11.01.2017)

Trasy w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika zostaną ponownie przygotowane przed najbliższym weekendem. Największa ilość tras biegowych znajduje się w Bielicach w tym rejonie łącznie z trasami czeskimi przygotowanych jest około 120 km. Przygotowane są również trasy w Masywie Śnieżnika te po stronie polskiej jak i czeskiej to kolejne 100 km. Na trasy w okolicy Stronia można wejść z takich miejscowości jak Bielice, Nowa Morawa, Kletno, Sienna, Janowa Góra. - Informację nadesłali Justyna Smaza i Marcin Wojrach z wild-cat.pl

TUTAJ możecie śledzić postęp w przygotowaniu tras w Górach Bialskich, polecamy!

 

JAMROZOWA POLANA - Duszniki Zdrój

Jamrozowa Polana nieczynna i tak pozostanie do końca stycznia Zieleniec od "kamienia" w stronę Orlicy trasy przygotowane Trasy po czeskiej stronie od Orlicy do Masarykovej Chaty przygotowane - informuje Janusz Rajzer


 SPALONA - Góry Bystrzyckie

TRASY CZYNNE

World Snow Day 2017 w Spalonej
W Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona zapowiada się wspaniały weekend, zima wyraźnie się u nas rozgościła, śniegu dużo i stale przybywa, a prognozy długoterminowe są optymistyczne. Rozpoczynają się ferie i na fanów zimowych aktywności czeka wiele możliwości w Górach Bystrzyckich oraz Orlickich - narty biegowe, zjazdowe, rakiety śnieżne, inne. W minionym tygodniu awarii uległ ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka, lecz odpowiednie działania zostały szybko podjęte i w tej chwili oczekujemy na elektroniczną część dedykowaną do tego egzemplarza PB100. Skuter przygotowuje zastępczo wszystkie trasy w tygodniu, a w piątkowy wieczór partnerskie Orlickie Zahori w ramach wieloletniej współpracy w temacie narciarstwa biegowego przygotuje swoim ratrakiem główne pętle oraz polany szkoleniowe w Spalonej. Polany są w ten weekend szczególnie ważne, gdyż w niedzielę 15.01.2017 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Śniegu w ramach którego Szkoły Narciarskie SITN PZN zapewniają bezpłatne szkolenie dla zainteresowanych. Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik przy współpracy z MGOK Bystrzyca Kłodzka zaprasza na bezpłatne zajęcia z instruktorami Polskiego Związku Narciarskiego, którzy będą prowadzić zajęcia w mniejszych grupach dla początkujących, a także dla szukających poprawy własnej techniki czy innych kwestii w narciarstwie biegowym. Zapraszamy na piękne trasy w Spalonej, a dodatkowo na wspólne świętowanie FIS WORLD SNOW DAY 2017!

 

 

ŚLĄSK

KUBALONKA/Wisła

TRASA CZYNNA

Trasy w pełni przygotowane, więcej piszą użytkownicy naszego forum biegowki.pl TUTAJ

 

JONIDŁO/Wisła (04.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

MAGURKA WILKOWICKA

TRASY CZYNNE

 

ISTEBNA ZAOLZIE

TRASY CZYNNE

 

 MAŁOPOLSKA

 

TRASY COS POD SKOCZNIĄ/ Zakopane (11.01.2017)

Witamy ciepło i sportowo w Nowym Roku. W Zakopanem na trasach bardzo dobre warunki. Trasy wyratrakowane. Gdzieniegdzie trochę dziur po biegaczach nożnych, którzy po ścieżkach COS robią sobie przebieżki. Nie przeszkadza to jednak w przeprowadzeniu zajęć i treningu. Dostępne 2 km do łyżwy i klasyka.

Prognozy mówią o nadciągających chmurach obfitych w śnieg. Oby się spełniły i białego puchu przybyło no bo kiedy ma padać jak nie zimą.

Pozdrawiamy i zapraszamy na biegówki do Zakopanego.

 

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

TRASY BIAŁY POTOK/ Trasy miejskie po prawej stronie Wielkiej Krokwi/ZAKOPANE

Ostatnie obfite opady śniegu pozwoliły na przygotowanie trasy biegowej na polanach leżących na zachód od Wielkiej Krokwi. Początek trasy znajduje się obok wyciągu u Sitarzy. Szczelnie wygrodzony teren oddzielający lodowe atrakcje od reszty polany z trasą biegową otwiera miły Pan z obsługi. Przechodzimy między zamkiem i górą lodu w kierunku Doliny Białego pięknie wyratrakowaną trasą. Założony tor do klasyka a i łyżwą też można pobiegać. Długość ok. 5 km

Śmigamy przez las za Olimpem (uwaga na koleiny po saniach) i dalej przez mostek pokonujemy strony podbieg by za moment długo i łagodnie zjeżdżać w stronę Wierszyków. Tu złapaliśmy trochę słonka a oczy nacieszyły się ładnymi widokami Regli z Giewontem i Gubałówki.

Duża Polana pod Reglami otoczona śladem narciarskim przebiegającym obok czynnej latem bacówki i domu ostatniego zbójnika Matei obok którego nasza trasa obiera kierunek wschodni. To znak że przestajemy oddalać się od Krokwi. W drodze powrotnej czekają nas  podbiegi i zjazdy ale zanim na nie ruszymy możemy jeszcze raz okrążyć polanę.

Informuje Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl 

 

 

CHOTARZ/Kościelisko (03.01.2017)

TRASY CZYNNE

 

ŚNIEŻNE TRASY PRZEZ LASY –Banica/Krzywa

TRASA CZYNNA

Info na bieżąco TUTAJ

 

KOTELNICA/Białka Tatrzańska

Kto na biegówki, to już zapraszamy, T1,T2,T3 już otwarte  - informuje stacja Kotelnica Białczańska

 

ŚLADAMI OLIMPIJCZYKÓW/ Obidowa

TRASY CZYNNE, o trasach na naszym forum TUTAJ

 

LOTNISKO/Nowy Targ (04.01.2017)

W Nowym Targu czynne są wszystkie narciarskie trasy biegowe, zarówno na Lotnisku, w „Borze Kombinackim” jak i pętla obok Stacji Narciarskiej „Długa Polana”. Tory są twarde zmrożone. Nie ma lodu. Warunki śniegowe dobre, na lotnisku miejscami przebija trawa. Po czwartkowych opadach śniegu trasy zostaną przygotowane ratrakiem w piątek (13 stycznia) wieczorem. Uprzejmie prosimy pieszych o niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej. Dziękujemy :) Serdecznie zapraszamy www.biegowki.nowytarg.pl

 

LIMANOWA - Kompleks tras narciarskich wokół góry Mogielica

Aktualne warunki na trasach 09.01.2017 r.:

Pętla o długości 800 m przy Stadionie LKS "Zalesianka - przygotowana przez ratrak dla stylu klasycznego, pokrywa śniegu od 25 cm do 40 cm.

Trasa"Zalesie" - przygotowana przez ratrak dla stylu dowolnego, pokrywa śniegu od 0 cm do 40 cm

Trasa "Mogielica" - przygotowana przez ratrak, na pierwszych 6 km (rozpoczynając od parkingu na Wyrębiskach) trasa przygotowana w obie strony dla stylu klasycznego i dowolnego,  pozostała część trasy przygotowana w jedną stronę dla stylu klasycznego i dowolnego, pokrywa śniegu na trasie od 25 cm do 60 cm.

Przygotowane dojścia:

* z Wyrębisk

*ze Słopnic

* z  Półrzeczek


Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu sportowego przy Budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" jest czynna codziennie od 9.00 do 17.00.

 

 Zapraszamy!

 TUTAJ kamerka z przekazem na żywo

 

 

PODKARPACIE

 

USTJANOWA/Ustrzyki Dolne – bez zmian

TRASY CZYNNE

 

BIESZCZADZKIE TRASY NARCIARSKIE - Gmina Lutowiska - m. MUCZNE

Trasy położone w bezpośredniej bliskości do najwyższych partii Bieszczadów
w miejscowości Muczne w Gminie Lutowiska.

Trasy utrzymywane na bieżąco ratrakiem, na łącznej długości ok 7km. Pokrywa śnieżna od 15 cm, do 50 cm na odcinkach na podbudowie ze śniegu sztucznego. Możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego (buty, narty, kije) w budynku Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem bezpośrednio przy trasach. W mieszczącej się tam przy hotelowej restauracji można zamówić ciepłe napoje i posiłki.

W dniu 04.02.2016r. organizowana jest kolejna edycja zawodów „Bieg Tropem Żubra” na który serdecznie zapraszamy. Informacje dotyczące regulaminu i zapisów
na stronie Stowarzyszenia „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” - http://www.muczne-biegowki.pl/. Tu oczywiście wszystkie informacje dotyczące stowarzyszenia.

Podgląd na aktualnie panujące warunki pogodowe bezpośrednio poprzez kamerkę - http://www.muczne-biegowki.pl/kamera-live.

Zapraszamy do Mucznego „Perły Bieszczadów” !!!

 

 

 

LUBELSZCZYZNA

 

SIWA DOLINA – Tomaszów Lubelski

TRAY CZYNNE, pętla 1500 metrów śnieg sztuczny i naturalny, tarsy 2500 metrów śnieg naturalny.

Stan trasy na Siwej Dolinie możecie śledzić TUTAJ .

 

 

POMORSKIE


CARTUSIA SKI ARENA - Kartuzy (plan tras na zdjęciu powyżej)

W Kartuzach spadło blisko pół metra śniegu, dlatego na obiekcie zarządzanym przez sekcję narciarską Cartusii warunki są bardzo dobre. Skuterem przygotowano kilka pętli o różnej skali trudności, których łączna długość wynosi około czterech kilometrów. W wybrane dni część tras będzie oświetlona.  Biegać można zarówno stylem klasycznym jak też dowolnym - napisał nam Piotr Meissner

Więcej TUTAJ

 

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

 

AKTUALNE STANY TRAS MOŻECIE TAKŻE SPRAWDZIĆ TAKŻE TUTAJ NA NASZYM FORUM.