rajd powstańców

Połączenie aktywności mieszkańców, promocji biegówek i czci dla bohaterów z historii kraju – to trzy założenia organizatorów podwarszawskiego Rajdu Narciarskiego Szlakiem Powstańców Styczniowych. Najbliższy rusza 22 stycznia.

 

- Nie spaliśmy, nie jedliśmy, jesteśmy tą organizacją zmęczeni, ale przeszczęśliwi. Od rana ludzie przychodzili jeszcze na miejsce startu i dopisywali się na ostatnią chwilę. W zasadzie, to wszystkich uczestników mogło być nawet ponad dwustu. Sprzęt, który mieliśmy przygotowany dla startujących, rozszedł się w rezerwacjach na wiele dni przed dniem wydarzenia – tak rok temu Rajd Narciarski Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 relacjonował współorganizujący to wydarzenie Witold „Alpina”. Coroczna impreza upamiętniająca historyczne wydarzenia z XIX wieku odbędzie się po raz szósty 22 stycznia.

 

Biegacze – w zależności od panującej pogody – spotykają się na nogach z kijami do nordic walking lub na nartach biegowych. Minionej zimy wydarzenie organizowane przez powiat warszawski zachodni wraz z Parkiem Rozrywki Julinek, gminą Leszno oraz Kampinoskim Parkiem Narodowym miało charakter narciarski, a zainteresowanie nim przerosło wyobrażenia gospodarzy. Tak w Julinku ma być i tym razem, bo na dwa tygodnie przed imprezą na Mazowszu leży śnieg i panują bardzo niskie temperatury.


- Rajd na trwałe wpisał się do kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych. Staramy się oddziaływać na świadomość uczestników poprzez fakt tak ważnych wydarzeń w dziejach Polski jak Powstanie Styczniowe 1863 roku, które miało miejsce na terenie dzisiejszego Kampinoskiego Parku Narodowego – zapowiada imprezę starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński. W programie nie zabraknie więc elementów edukacyjnych, takich jak pokazy historyczne grupy rekonstrukcyjnej. Później wszyscy rozsiądą się wokół ogniska.

 

Początek rajdu zaplanowano na godz. 11, biuro zawodów będzie otwarte półtorej godziny przed startem. Rajd odbędzie się na dwóch pętlach o długości 5,5 km, po szlakach turystycznych KPN. Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale trzeba się spieszyć z zapisami – zaplanowano (tylko lub aż) 200 miejsc.

 

Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są TUTAJ oraz na www.moczydloalpina.pl. Kontakt z organizatorem – 517 143 924. Uwaga: wypełniony formularz należy odesłać na adres kampinos150@gmail.com.

 

 

Mch

fot. materiały prasowe