Kocham Biegówki - Trening i Technika
Akademia Nartorolkowa - zarażamy Pasją. Zieleniec czeka!
Nasz kolejny kurs nartorolkowy zbliża się wielkimi krokami. Dlatego mamy dla Was propozycję z tych nie do odrzucenia. 23-27 sierpnia w Zieleńcu startuje kolejna odslona naszego kursu. Szkolenia ktore ma na celu przygotowanie pasjonatów biegow narciarskich do biegów nartorolkowych oraz narciarskich. Opatre na sprawdzonej formule łączącej niezbędną wiedzę oraz technice użytkowej.
2019-08-09 07:42
Czytaj więcej
18.05.2019 ruszają zapisy na wekendowy kurs nartorolkowy dla amatorów.
Wiosna w pełni, a do pierwszych zawodów nartorolkowych mamy prawie dwa miesiące. To dobry czas by zacząć przygodę z nartorolkami. Kto biega ten wie, kto nie, ma okazję się przekonać i rozpocząć nową przygodę która doskonale przygotowuje do sezonu zimowego. Ale nie tylko. To sport dla wszystkich, tych dużych i tych trochę mniejszych. Dla chcących osiągać wyniki, jak i dla tych którzy palnują w ten sposób rekreację.
Dlatego największy w Polsce portal zajmujący się tematyką narciarską oraz nartorolkową Skipol.pl oraz KS RunSki Duszniki Zdrój zapraszają wszystkich chętnych na pierwszy w tym roku wekendowy kurs nartorolkowy, który odbędzie się w dniach 21 -23.06.2019r w Zieleńcu w Górach Orlickich.
2019-05-10 19:43
Czytaj więcej
Mój międzystartowy tydzień treningowy!
Cześć! Dziś tekst w formie bloga. Chciałbym przedstawić Wam na swoim przykładzie jak mniej więcej wygląda zawodniczy tydzień treningowy pomiędzy weekendami startowymi. No to zaczynajmy!
2019-01-09 19:45
Czytaj więcejKURS INSTRUKTORA narciarstwa biegowego realizowany przez Szkołę Górską na Lubomierzu
Możliwość zdobycia uprawnień instruktorskich, w specjalizacji narciarstwo biegowe od stycznia 2019 roku, z Patrycją Swachta (Wąchała) - byłą zawodniczką kadry młodzieżowej (na zdjęciu).
2018-12-29 19:58
Czytaj więcej
Bezpośrednie przygotowanie startowe czyli BPS! Norweski Model Treningowy #8
W ósmej części norweskiego modelu treningowego, opracowań materiałów treningowych opublikowanych przez Norweski Związek Narciarski „BPS”, czyli bezpośrednie przygotowanie startowe!
2017-12-12 20:13
Czytaj więcej
Przetrenowanie - jak go uniknąć cz.II pisze Tomasz Skurzok
Cześć!
Sezon rozpoczął się na dobre, pierwsze starty ma już za sobą większość polskich zawodników. Karuzela pucharu świata nabiera tempa a oczy wszystkich skierowane są na Johannesa Klaebo. Dziś kontynuujemy poprzedni temat, czyli jak „trenować mądrze nie ciężko „ nie obędzie się bez porównań do lidera pucharu świata, ponieważ to, co ten człowiek robi to przykład psychicznego stanu flow w sporcie.
2017-12-04 20:23
Czytaj więcej
Przetrenowanie - jak go uniknąć pisze Tomasz Skurzok
Witam was ponownie w serii artykułów treningowych, dziś temat często pomijany a nawet całkowicie lekceważony. Przetrenowanie, czy istnieje, jak go diagnozować, jakie mamy rodzaje opiszę w poniższym artykule.
2017-11-24 19:56
Czytaj więcej
Łyżwa czy klasyk o to jest pytanie - odwieczny problem początkujących na biegówkach
Zapraszam do kolejnej części moich blogerskich poczynań w tematyce biegów narciarskich. O tym, jaki styl wybrać, od czego zacząć naukę biegania na biegówkach, co jest zdrowsze a co bardziej kontuzjogenne dla naszego układu ruchu dowiemy się w poniższym artykule.
2017-11-11 20:15
Czytaj więcej
Trening i jego cele (3) - o mobilności pisze Tomasz Skurzok
Na wstępie chciałem was przeprosić za poślizg w napisanym artykule, niestety mój komputer odmówił posłuszeństwa i nie chciał ze mną współpracować w tworzeniu kolejnego mam nadzieję fantastycznego tekstu, który zmieni wasze życie;) Zapraszam do lektury.
2017-11-04 15:16
Czytaj więcej
Trening wysokościowy. Norweski Model Treningowy #7
W siódmej części norweskiego modelu treningowego zapraszam państwa do lektury charakterystyki treningu wysokościowego czołowych norweskich narciarzy biegowych, którą opracował dr Oystein Sylta z Uniwersytetu regionu Agder i Norweskiej Federacji Olimpijskiej.
2017-11-02 17:04
Czytaj więcej
Trening i jego cele (2) - kolejna część cyklu o treningu biegaczy narciarskich Tomasza Skurzoka
Tydzień temu poruszyłem temat wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Dziś artykuł będący rozwinięciem tego, co już kiedyś napisałem na mojej stronie, który idealnie pasuje do specyfiki biegów narciarskich. Poniższe informacje mogą wykorzystać trenerzy podczas planowania treningu jak i zawodnicy, którzy chcą podnieść swoją świadomość w kwestii specyfiki danej dyscypliny.
2017-10-26 14:09
Czytaj więcej
Jak planować intensywne jednostki treningowe? Norweski Model Treningowy część 6
Szósty artykuł serii opracowań materiałów treningowych przygotowanych przez Norweski Związek Narciarski, w których przybliżają swój sposób na sukces, swój system treningowy. W poprzednich artykułach poznaliśmy już strukturę czasową objętości treningu i jej rozkład na pracę wszechstronną i ukierunkowaną w części pierwszej; podział intensywności wysiłku i procentowy rozkład treningu na poszczególne z nich w części drugiej oraz opis rocznego makrocyklu treningowego w podziale na podokresy i przykładowe plany treningowe dla polskich kategorii junior D, C, B i A w częściach trzeciej, czwartej i piątej. Dziś pora na instrukcje jak planować sesje rozwojowe, zapraszam!
2017-10-25 14:06
Czytaj więcej