podmenu

Kocham Biegówki - Porady Sprzętowe

neveplast

Trasa biegowa Neveplast, alternatywa dla śniegu [TEST]

Publikując filmy i zdjęcia sztucznej trasy biegowej produkowanej przez włoską firmę Neveplast nie sądziłem, że będę miał okazję nie tylko zobaczyć to na żywo, ale jeszcze przetestować. Jednak stało się. Jak to wygląda i jak się na tym biega o tym poniżej.

Komentarzy: 0

2016-09-16 22:17

Czytaj więcej
fischer

Fischer zwycięża po raz siódmy z rzędu. Narty i buty, po które sięgają mistrzowie

W minionym sezonie 15/16 rodzina Fischer Race po raz kolejny pokazała klasę:  aż 62% nart oraz 45% butów, których właściciele stanęli na podium Pucharu Świata, było sygnowane logo Fischer. Jest to siódmy sezon z rzędu, w którym Fischer deklasuje rywali jako najbardziej utytułowana marka narciarska. Łącznie, na sprzęcie Fischer, mistrzowie zdobyli aż cztery Duże oraz sześć Małych Kryształowych Kul. Dodatkowo sportowcy Fischer zdobyli najwięcej medali w biathlonie, jak również w skokach narciarskich.

Komentarzy: 0

2016-04-29 06:25

Czytaj więcej
fischer

Otwarte Mistrzostwa Gorlic o Lampę I. Łukasiewicza, czyli test RCS Crown w warunkach bojowych

W Krzywej - Banicy w sobotę 30 stycznia rozegrano Otwarte Mistrzostwa Gorlic w narciarstwie klasycznym o Lampę Ignacego Łukasiewicza. Wybrałem się tam by przetestować Fischery RCS Crown w warunkach startowych.

 

Komentarzy: 0

2016-01-31 19:53

Czytaj więcej
fischer

TEST: RCS Crown najwyższa łuska Fischera - opinie Andrzeja Guzińskiego i Tomasza Bieńka

Najwyższe zawodnicze modele Fischera Speedmaxy i Carbonlite zna większość bardziej zaawansowanych biegaczy narciarskich, nie ma potrzeby ich rekomendować wystarczy spojrzeć na zdjęcia z Pucharu Świata. Widuje się je praktycznie przy każdej dekoracji. My postanowiliśmy przetestować najwyższy model z grupy Race nart z łuską czyli RCS Crown.

Komentarzy: 0

2016-01-27 10:14

Czytaj więcej
prolink

Salomon wprowadza na rynek wiązania kompatybilne z systemem NNN

Dziś powinniśmy oficjalnie poznać nowy system wiązań Salomona (a co za tym idzie także nowe buty) - Prolink. System kombatybilny z NNN, przez ostatnie lata używanym przez większość marek na rynku narciarstwa biegowego.

Komentarzy: 0

2016-01-01 10:50

Czytaj więcej
forza sport

Forza Sport - dzisiaj o strojach startowych

Podstawę stroju biegacza narciarskiego stanowią spodnie oraz bluza. Komplet biegowy nazywany jest też „gumą”. W swojej ofercie posiadamy komplety biegowe wykonane z lycry w opcji z ociepleniem oraz bez. Co wybrać?

Komentarzy: 0

2015-11-24 22:49

Czytaj więcej
fischer

Computer Flex Control i Precision Pairing System czyli dobór nart wg Fischera

Sporo kontrowersji wśród biegaczy narciarskich powoduje sposób doboru nart . Ponieważ istnieje spora liczba mitów w tym temacie oraz podobna ilość teorii prezentujemy oficjalne stanowisko firmy Fischer w tej sprawie. List otrzymaliśmy od firmy Fischer Polska. W nadzieji, że pomoże publikujemy go w całości poniżej.

Komentarzy: 0

2015-11-10 15:02

Czytaj więcej
forza sport

Forza Sport - dzisiaj o materiałach na stroje narciarskie

W najbliższych tygodniach opublikujemy artykuły omawiające poszczególne elementy stroju biegacza. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na materiały oraz ich właściwości . Aby lepiej zrozumieć terminologię zaczniemy od krótkiego wyjaśnienia i opisania najważniejszych cech materiałów- pisze Magdalena Domałacny z Forza Sport.

 

Komentarzy: 0

2015-11-09 09:34

Czytaj więcej
forza sport

Jak sie ubrać na biegówki pisze Magdalena Domałacny z Forzasport

Często spotykam się z pytaniem jaką odzież powinny wybierać osoby chcące rozpocząć przygodę z biegówkami. Pierwszą reakcją jest przerażenie w oczach, że legginsy i bluza z ocieplanej lycry mają być wystarczające na minusowe temperatury. Jak więc dobrać idealny strój? W sieci znajdą Państwo wiele odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Komentarzy: 3

2015-10-29 11:32

Czytaj więcej
rollspeed

TEST:Rollspeed 530 R80 Skate [AKTUALIZACJA]

W połowie czerwca włączyłem do swojego treningu bieg na nartorolkach. Rozpocząłem od „łyżwy”. Pierwszy dzień, dlatego nie przebiegłem jakiejś sporej liczby km, również tempo nie było szczególnie szybkie. Po prostu trzeba było przyzwyczaić się do troszkę innego zachowania i prowadzenia nartorolek w porównaniu do biegówek. Wystarczyło że przebiegłem ok. 25km w dość niskiej intensywności i 100% pewność powróciła. Taki luźniejszy trening skłonił do przemyślenia kilku rzeczy związanych z nartorolkami.

Komentarzy: 0

2015-06-18 19:52

Czytaj więcej
rollspeed

TEST : nartorolki Rollspeed R29 TryMe/Triki

Model R29 firmy z Supraśla mocno wszedł na rynek. Po ubiegłorocznych testach, jest już w ofercie firmy Rollspeed. Dla kogo jest przeznaczony i jak się sprawdza w praktyce o tym poniżej.

Komentarzy: 0

2015-06-11 11:19

Czytaj więcej
nartorolki

TEST:Podsumowanie testu nartorolek Fischer carbonlite skate

Pięć treningów, łącznie lekko ponad 100 kilometrów w różnym terenie i na różnych nawierzchniach asfaltowych, w upale i po deszczu i cały czas z ponad 100kg obciążeniem. Jak sprawdziły się kompozytowe nartorolki Fischera przeczytacie poniżej. Także parę zdań o kasku i okularach Briko.

Komentarzy: 3

2015-06-09 13:57

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p