Obidowa_trasa_grudzien_2017_komunikat_fot_Zofia_Faron

Chociaż w kalendarzu zima jeszcze nie nadeszła, to pogoda okazuje się łaskawa i w górach sypnęło białym puchem, a co za tym idzie, tu i tam można już biegać. Gdzie konkretnie? O tym oczywiście w biegowym komunikacie na Skipolu. Kto jeszcze nie odkurzył nart, niech lepiej zabiera się do roboty.

 

DOLNY ŚLĄSK

 

Jakuszyce / Szklarska Poręba

KOLEJNE TRASY GOTOWE!
Trasy Boczne Samolotu: Maćkowiaka, Volvo, Herberta, Justynki oraz Inhalacyjna (w bok od Spacerowej na Rozdrożu pod Działem Izerskim), Jelenia Łąka (dookoła, odcinkiem zwanym Kopalni Turów) plus kilka innych, krótszych.
Czekają na Was także: Spacerowa (Jakuszyce-Orle), Dolny Dukt, Górny Dukt, Kopalnia Stanisław, Samolot, Elektrownia Turów, Zubek (łącznik Elektrowni i Samolotu). A jutro do Jakuszyc powróci mróż – informują an swoim FanPage’u na Facebooku włodarze Biegu Piastów.
Trenujcie! Biegajcie! Spacerujcie! Człapcie! 

 

W Karpaczu na razie trasy nieczynne – karpacz.pl

 

Jamrozowa Polana / Duszniki Zdrój

W minioną sobotę w Dusznikach Zdrój miało odbyć się otwarcie sezonu, jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zostało odwołane – zostanie zorganizowane, jak tylko pogoda pozwoli – piszą na Fanpage’u Duszniki Arena na Facebooku.

 

Góry Sowie

Sezon w Swoich rozpoczęty – piszą użytkownicy na naszym forum! Wprawdzie na ratrak śniegu yło za mało, ale biegacze sami poradzili sobie z utworzeniem torów. Najlepsze warunki na trasie Przełęcz Jugowska - Kozia Równia – Lisie Skałki.

 

ŚLĄSK

 

Jonidło / Wisła

Pierwsza w Polsce przygotowana trasa ze sztucznym zaśnieżaniem czynna – pisze na Facebooku Iwona Boś wraz z ekipą Wypożyczalni sprzętu na Jonidle TUTAJ

 

Trasy biegowe Kubalonka czynne – informują na stronie Istebna.eu, założone ślady, wypożyczalnia otwarta od 9:00 do 16:00.

 

Isebna – trasy na Zaolziu i przy gimnazjum nieczynne

 

MAŁOPOLSKA

 

Zakopane

Już dawno nie było tak ładnego początku zimy dla narciarzy. Od 2 tygodni w Tatrach można spotkać wielu skiturowców, rusza trasa w Kotle Goryczkowym a w sercu Zakopanego – na Równi Krupowej można biegać na nartach po wyratrakowanej trasie biegowej.

Przygotowano tory do biegu techniką klasyczną i obok pas dla biegających tzw. łyżwą – pisze Marta Naglik z biegowkiwzakopanem.pl. W Wypożyczalni nart Malczewskisport przy ul. Bronisława Czecha znajdą państwo sprzęt dla dzieci i dorosłych, odpowiedni dla początkujących biegaczy i tych którzy chcą sobie biegówek „spróbować”.

Na biegówkach można też wędrować. Polecamy wycieczki dolinami Tatrzańskimi: Białej Wody do Morskiego Oka, Kościeliską na Ornak i Doliną Chochołowską do schroniska. Dużo chodzenia ok. 4-5 godz. ale za to bez karkołomnych zjazdów. Każdy sobie poradzi.

 

Trasy COS Zakopane

Sypie. Na terenie COS Zakopane trasa przebiega w rejonie toru lodowego, kamieniołomu i Ksieżówka. Nie dostępny jest odcinek zjazdu i podbiegu obok średniej skoczni. "Prace budowlane."

 

Mogielnica

WARUNKI NA TRASACH DNIA 10.12.2017

TRASA: „MOGIELICA”
DŁUGOŚĆ: 21 KM
POKRYWA ŚNIEGU: 0-20 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: 07.12.2017 r.
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA:
- TRASA PRZYGOTOWANA DO STYLU KLASYCZNEGO I DOWOLNEGO. MIEJSCAMI MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ KAMIENIE I GAŁĘZIE. OD 6400 M DO 6600 M BRAK PRZYGOTOWANIA. SPADŁO 5 CM ŚWIEŻEGO PUCHU.


TRASA: „ZALESIE”
DŁUGOŚĆ: 5,5 KM
POKRYWA ŚNIEGU: 0-15 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: BRAK WARUNKÓW
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA:
- BRAK WARUNKÓW DO UPRAWIANIA NARCIARSTWA BIEGOWEGO


TRASA: „OŚLA ŁĄCZKA” PRZY STADIONIE LKS ZALESIANKA
DŁUGOŚĆ: 250 M
POKRYWA ŚNIEGU: 10 CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: 08.12.2017 r.
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA:
- TRASA PRZYGOTOWANA DO STYLU KLASYCZNEGO. SPADŁO 5 CM ŚWIEŻEGO PUCHU

 

Wysowa-Zdrój – można biegać, niebawem szczegółowy komunikat o warunkach.

 

Śladami Olimpijczyków - Obidowa 

Można biegać w Obidowej – informują na  naszym forum biegówki.pl. Wczoraj pięciostopniowy mróz i nawet halny niegroźny – trasa powinna być do użytku co najmniej do przyszłego tygodnia.

 

Kościelisko Chotarz

Wczoraj, 10.12, na Chotarzu warunki bardzo dobre. Śnieg świeżo po opadzie wyratrakowany, ślady założone. Jedyny minus to częściowo tylko poprowadzone trasy w części wschodniej (pętla na prawo od zjazdu z parkingu oraz krótka pętelka po lewej). Strona zachodnia w komplecie (poza częścią w lesie). Niestety po południu zaczęło dość mocno wiać – halny… - pisze na naszym forum jeden z użytkowników.

 

Nowy Targ

Narciarska trasa biegowa na lotnisku wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem" – nieczynna

Narciarska trasa biegowa w „Borze Kombinackim” – nieczynna

 

Kotelnica - Białka Tatrzańska – trasy nieczynne

 

red

 

Oczywiście lista tras będzie się rozszerzać z tygodnia na tydzień, zapraszamy do nadsyłania komunikatów wszystkich operatorów tras narciarskich biegowych. Info proszę wysyłać na adres redakcja@skipol.pl z dopiskiem TRASY-KOMUNIKAT

WAŻNE: ponieważ dostajemy sporo pytań dotyczących pojawiania się i znikania określonych tras w tych komunikatach, odpowiadamy. Powyższy komunikat jest formą promowania poszczególnych ośrodków narciarstwa biegowego. Publikujemy te ośrodki, które wysyłają nam aktualne informacje, do poniedziałku wieczorem - KOMUNIKAT - i do środy wieczorem - AKTUALIZACJA.

 

fot. dzięki uprzejmości Zoffi Faron