podmenu

Kocham Biegówki

Atomic Skintec "klasyczna" narta biegowa bez smarowania

Atomic Skintec- narta do profesjonalego treningu nie wymagająca smarowania.

  Jest to idealna narta biegowa zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych biegaczy narciarskich, którzy chcą uniknąć smarowania ślizgów. Wystarczy jeden ruch ręką a narty dopasowują się do każdych warunków śniegowych. Dzieje się tak za pośrednictwem dwóch modułów gwarantujących niezależnie od warunków pewne i ekstra mocne odbicie – moduł szeroki odpowiada za energiczne odbicie, moduł wąski za szybki poślizg. Te cechy czynią z Atomic Skintec idealną nartę do zaawansowanego treningu nie wymagającą czasochłonnego smarowania.
http://www.atomic.com/static/images/productfinder2013/technology/pl/nordic_ski/concept_skintec.png
 Norweski biegacz narciarski Jorgen Aukland ,zwycięzca min. Biegu Wazów i Marcialongi, trenuje już na takich nartach od dwóch sezonów i jak twierdzi coraz wiecej topowych biegaczy zaczyna ich używać- wysokiej klasy narta niewymagająca smarowania, sprawdza się w każdych warunkach i jest moim ulubionym modelem do treningów - reklamuje Norweg.

/KaCe/

Komentarzy: 1

2013-10-29 13:49

Czytaj więcej
bieg piastów

Dziewięciodniowe święto biegania w Jakuszycach

Zbliżający się 38. Bieg Piastów, a dokładnie Festiwal Narciarstwa Biegowego ma przebić wszystko, co do tej pory w narciarstwie biegowym dla amatorów zdarzyło się w Polsce. Na jakuszyckich trasach w 9 dni odbędzie się aż 17 biegów! Oprócz biegów głównych w ramach 38. BP, także m.in. Światowe Igrzyska Polonijny, finał zawodów Salomon Nordic Sunday, Puchar Polski Amatorów oraz dwa Uphill'e, w tym jeden nocny!

Komentarzy: 0

2013-10-15 08:28

Czytaj więcej
zdrowie

Biegówki lekiem na nadwagę

Zwiększone zapotrzebowanie energetyczne w narciarstwie biegowym, jest jednym z najbardziej istotnych elementów metabolizmu u sportowców. Może się wahać w zależności w granicach 14 660 - 25 100 kJ (3500 - 6000 kcal) dziennie. Intensywny trening, czy zawody sportowe zwiększają wydatek energetyczny o ok. 2095 - 4200 kJ (500 - 1000 kcal/h). Dzienne zapotrzebowanie na energię może osiągnąć wartość nawet powyżej 29 330 kJ (7000 kcal).

Komentarzy: 0

2013-10-13 15:22

Czytaj więcej
przygoda

Biegówki w stylu retro - wywiad z Mieczysławem Skowronem

Jacek, a właściwie Mieczysław Skowron. Niegdyś bardzo dobry narciarz biegowy. Dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu sztafetowym, brązowy medalista MP juniorów w biegu indywidualnym, a także zwycięzca Biegu Piastów na 25 km. Przez dwa lata był członkiem kadry narodowej biegaczy. Dzisiaj zawodnik amator, nauczyciel w szkole podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze i trener swoich dwóch utalentowanych synów: Piotra i Michała.

 

 
Komentarzy: 0

2013-10-11 01:45

Czytaj więcej
BUM

Znów pobiegniemy ulicami Dusznik Zdroju

Od 7 do 9 lutego odbędzie się trzecia edycja popularnego BUM-u, czyli Biegu Ulicami Miasta. Miejmy nadzieję, że tym razem śniegu nie zabraknie, choć organizatorzy na wszelki wypadek przewidują także bieganie bez nart...

Komentarzy: 0

2013-10-10 06:30

Czytaj więcej
biegpiastow

Bieg Piastów zmienia się dla zawodników

Sporo ostatnio było szumu o zmianie trasy i lokalizacji Biegu Piastów. Ale nie o tym chcemy Wam dziś napisać, bo akurat te sensacyjne wieści się nie potwierdziły. Dziś zaprezentujemy Wam informacje dotyczące nowości czekających w 38. Biegu Piastów na wszystkich zawodników.

Komentarzy: 0

2013-10-06 09:32

Czytaj więcej
Salomon

Z wizytą w technicznym sercu Salomona

Ponad 500 prototypów co roku opuszcza Annecy Design Center. To usytuowane u podnóża Alp od strony francuskiej laboratorium marek Salomon i Mavic, zatrudnia ok. 900 osób. Kilka dni temu zwiedzali je m.in. przedstawiciele cyklu Salomon Nordic Sunday. Oto ich relacja z wizyty w projektowym sercu Salomona.

Komentarzy: 0

2013-10-02 08:35

Czytaj więcej
trening

Trenuj razem z nami! Plan treningowy na wrzesień i październik

Prezentujemy kolejną część planu treningowego, przeznaczonego dla osób przygotowujących się do sezonu zimowego na biegówkach. Plan podzieliliśmy na trzy części - dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Zapraszamy do trenowania razem z nami!

Komentarzy: 0

2013-08-31 19:05

Czytaj więcej
trening

Trenuj razem z nami! Plan treningowy na lipiec i sierpień

Przed Wami kolejna część naszego planu treningowego, przeznaczonego dla wszystkich, którzy chcą się dobrze przygotować do sezonu zimowego na biegówkach. Tradycyjnie już zajęcia dzielimy według grup zaawansowania: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Zapraszamy do trenowania!

Komentarzy: 0

2013-06-30 19:01

Czytaj więcej
bieg piastów

Mały Bieg Piastów dla całych rodzin

W dniach 22 - 23 lutego 2014 roku odbędzie się II Mały Bieg Piastów. W nadchodzącym sezonie drugi dzień imprezy będzie jednocześnie finałem popularnego cyklu Salomon Nordic Sunday. Natomiast pierwszego dnia odbędzie się rywalizacja rodzinna.

Komentarzy: 0

2013-06-29 20:41

Czytaj więcej
trening

Marszobieg z kijami - obowiązek dla biegacza

Obowiązkową formą ruchu, stanowiącą bazę do przygotowania się do sezonu narciarskiego jest bieg lub marsz z kijkami. Dlaczego z kijkami? Narciarze biegowi poszukiwali alternatywnego rodzaju treningu po zakończonym okresie zimowym i zaczęli stosować tzw. imitację.

Komentarzy: 0

2013-06-24 18:57

Czytaj więcej
rolki

Trenuj na rolkach terenowych

Jedną z dość szybko rozwijających się form ruchu w Polsce jest bieganie na rolkach terenowych. Jazda na nich przypomina połączenie technik poruszania się na łyżworolkach i nartorolkach, a teren w jakim możemy je używać nie ogranicza się tylko do dobrej jakości asfaltu, którego u nas brakuje.

Komentarzy: 0

2013-06-20 18:50

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p