Skoki Wisła

W dniach 19-20 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Skoczkowie mieli okazje zaprezentować się kibicą zarówno w zmaganiach drużynowych jak i indywidualnych.

 

 W pierwszy dzień zawodów Kamil Stoch po fenomenalnych skokach znokautował rywali i z bardzo dużą przewagą zdobył tytuł Letniego Mistrza Polski. Podwójny mistrz olimpijski z Sochi uzyskał 134,5 i 135 m i z przewaga aż 23,1 pkt. wyprzedził Piotra Żyłę, któremu skoki na odległość 129. I 126 m pozwoliły zdobyć srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z Val di Fiemme skoczył 126,5 oraz 125,5 metra.

Tuż za podium uplasowali się:  Maciej Kot (125,5 oraz 124,5 metra), Stefan Hula (126 metrów i 123 metry) oraz Dawid Kubacki (125,5 metra oraz 125 metrów), który uzupełnił czołową szóstkę.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zaledwie 15-letni Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane. Były kombinator norweski zajął wysokie 13. miejsce.

 

 Następnego dnia skoczkowie rywalizowali w zmaganiach drużynowych w których najlepsza okazała się pierwsza drużyna AZS-u Zakopane w składzie: Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot uzyskując łączną notę w wysokości 926,5pkt . Drugie miejsce zajęli zawodnicy klubu TS Wisła Zakopane, a więc: Andrzej Gąsienica, Dawid Jarząbek, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki a (914,3pkt). Na brązowy medal zapracowali reprezentanci WKS-u Zakopane: Marcin Budz, Stefan Hula, Jan Ziobro i Kamil Stoch (903,2pkt). Tuż za podium znalazł się pierwszy zespół gospodarzy, KS Wisły w Wiśle, w skład którego wchodzili: Mateusz Kojzar, Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

 

Już w następny weekend również na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędzie się Letnia Grand Prix w skokach narciarskich. Skoczkowie liczą na liczne przybycie kibiców, a kibice na bardzo wysoki poziom i zwycięstwo któregoś z naszych reprezentantów.

 Foto: biegowki.pl/Irek Trawka

 

Irek Trawka