Po piątkowych obradach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Zurychu, zostały oficjalnie zatwierdzone kalendarze zawodów Pucharu Świata w sezonie olimpijskim 2013/2014.


Wyłączając Igrzyska Olimpijskie, panie rywalizować będą na skoczniach w 11 krajach, więc jest to skok o 1 miasto w górę, biorąc pod uwagę miniony sezon. Podobnie jak w zeszłym roku kobiety rozpoczną nową przygodę w Lillehammer (06.12.13), gdzie pierwszy start, w którym ujrzymy bohaterki będzie konkursem mieszanym...Skoczkinie sezon zakończą w Falun i to nie przypadkowo, bowiem zawody będą pełniły próbę przed mistrzostwami świata, które w szwedzkiej miejscowości rozegrane zostaną w 2015 roku. W Falun ujrzymy jedyny w całym sezonie nocny konkurs skoków kobiet.

Nowością w kalendarzu są niektóre miasta, które będą gościły zawody Pucharu Świata. Mowa o kanadyjskim Vancouver, rosyjskim Czajkowskim, austriackim Hinzenbach, znanym z Europejskiego Festiwalu Młodzieży rumuńskim Rasnovie oraz wspomnianym już szwedzkim Falun. Jedynie zagadką pozostaje niemiecka miejscowość, która rozegra imprezę w dniach 04-05.01.14.

W nadchodzącym sezonie nie ujrzymy rywalizacji na obiektach w: Soczi (Puchar Świata), Ramsau, Schonach, Hinterzarten oraz w Trondheim. W kalendarzu pozostały: Lillehammer, Sapporo, Zao, Ljubno i Oslo. Warto także odnotować, że nadal panie nie zagoszczą do Lahti na słynny festiwal klasycznych sportów zimowych...

Niektóre z pań rywalizować będą także podczas mistrzostw świata juniorów, które będą miały miejsce w Val di Fiemme (27.01.-02.02.14) i oczywiście w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi (07-23.02.14).

KALENDARZ PUCHARU ŚWIATA 2013/2014

Opublikowany został również kalendarz startów w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2013/2014. Panie rywalizować w "bogatym" harmonogramie będą zaledwie 8-10 razy. Nie wiadomo czy zostaną rozegrane konkursy w Sapporo.

KALENDARZ PUCHARU KONTYNENTALNEGO 2013/2014

Niestety, nadal harmonogram startów kobiet w skokach narciarskich pozostawia wiele do życzenia, a w porównaniu z męskimi konkursami wygląda po prostu ubogo...Być może wszystko zacznie zmierzać w nieco lepszym kierunku, lecz chyba pozostaje to sprawą nieco bardziej odległej przyszłości.

fot.logo FIS

Piotr Walkowiak