images/SkokiNarciarskieKobietPajakAga/Hendrickson%20Sarah.jpg


W dzisiejszym, przedostatnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich pań, który rozgrywany był w norweskim Trondheim na obiekcie o wielkości 105 metrów, najlepszą skoczkinią okazała się Sarah Hendrickson.


Panie w pierwszej serii konkursowej rozpoczęły swoją przygodę z 15. belki startowej. Najdalej co prawda pofrunęła Sara Takanashi, która uzyskała 105 metrów, a więc osiagnęła rozmiar skoczni, jednak prowadzi jej rywalka, Sarah Hendrickson, która wylądowała na 101,5 metrze. Warto zaznaczyć, że Amerykanka otrzymała wysokie noty za styl, a tym samym objęła prowadzenie. Jednak jej przewaga nad zdobywczynią Kryształowej Kuli wynosi zaledwie 0,6 punktu. Prowizoryczne podium uzupełnia Jessica Jerome (98,5m).
Tuż za czołową trójką plasuje się Jacqueline Seifriedsberger (99m), a jej główna rywalka Coline Mattel (93m) zajmuje dopiero 10. pozycję. Rewelacja wczorajszego, trzeciego treningu Qi Liu, znów pokazała się z dobrej strony skacząc 96,5 metrów. Aktualnie Chinka zajmuje 6. miejsce przegrywając z Evelyn Insam (96m), która uzyskała nieco lepsze noty za styl.

WYNIKI PIERWSZEJ SERII KONKURSOWEJ

W drugiej serii konkursowej zdecydowanie najlepsza okazała Sarah Hendrickson. Mistrzyni świata poszybowała na odległość 101 metrów w pięknym stylu. Drugie miejsce utrzymała Sara Takanashi (100m), która znów otrzymała niskie noty, szczególnie za lądowanie. Kolejne podium w swojej karierze po pięknej walce z Jessicą Jerome (97m), wywalczyła Jacqueline Seifriedsberger (102m - najdłuższa odległość drugiej serii). Wspomniana Amerykanka ostatecznie sklasyfikowana została na 4. pozycji. Progres zaliczyły Katja Pozun (97,5m), która przesunęła się na 5. miejsce oraz z 10. pozycji na 6. awansowała Coline Mattel (97,5). Jednak w dzisiejszych zmaganiach, znów lepsza od Francuski okazała się Jacqueline. Presję wytrzymała prawdziwa rewelacja dzisiejszego konkursu, czyli Qi Liu. Mimo, że poprzez słabsze noty za styl spadła na miejsce 7., to w drugiej próbie odległość Chinki, która wyniosła 98 5 metra, była godna podziwu.

WYNIKI KOŃCOWE

fot. Agnieszka Pająk

Piotr Walkowiak