images/SkokiNarciarskieKobietPajakAga/Takanashi%20Sara.jpg


Już jutro rozegrane zostaną przedostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Panie przystąpią do rywalizacji w norweskim Trondheim, na obiekcie o wielkości 105 metrów.


Na liście startowej widnieje 47. nazwisk. Ze ścisłej czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zjawiły się wszystkie skoczkinie. Jeśli mowa o pucharowym rankingu, to Kryształową Kulę zarezerwowaną ma oczywiście fenomenalna w tym sezonie, mistrzyni świata juniorek oraz srebrna medalistka seniorskiej imprezy z Fiemme, reprezentantka Japonii Sara Takanashi. Drugie miejsce, teoretycznie rzecz biorąc, winna obronić Sarah Hendrickson, której przewaga nad trzecią Coline Mattel wynosi 114 punktów. Aktualna mistrzyni świata kobiet, w tym sezonie rywalizuje praktycznie tylko z Japonką.

Natomiast wspomniana Coline może obawiać się ataku czwartej w klasyfikacji, Jacqueline Seifriedsberger, która zdominowała dzisiejsze treningi. Ilość punktów, która ich dzieli wynosi zaledwie 36. Przypomnijmy, że rywalizacja brązowej w Val di Fiemme Austriaczki oraz reprezentantki trójkolorowych o trzecie miejsce w klasyfikacji, narodziła się w Hinterzarten. We wspomnianych mistrzostwach lepsza okazała się Seifriedsberger. Teraz czas na rewanż, a zarazem na walkę o podium w generalce na zakończenie sezonu. Warto wspomnieć, że wyzdrowiały już słoweńskie zawodniczki, które zmagały się z tajemniczym wirusem podczas najważniejszej imprezy tego sezonu.

Relacja z jutrzejszych zmagań na żywo o godzinie 14:15 w Eurosporcie. Wyniki oczywiście na naszym portalu.

RELACJA Z DZISIEJSZYCH TRENINGÓW

LISTA STARTOWA JUTRZEJSZYCH ZMAGAŃ

fot. Agnieszka Pająk

Piotr Walkowiak