Rajd Zimowy 2014

Wielkimi krokami zbliża się Zimowy Rajd 360 Stopni 2014, czyli Adventure Racing w najwyższym wydaniu od zaprzyjaźnionego z naszym portalem Stowarzyszeniem Team 360 Stopni. Event odbędzie się w dniach od 4 do 9 lutego 2014 roku.


Już za kilka dni rozpocznie się Zimowy Rajd 360 Stopni na Mazurach. Obie trasy, na których ścigać się będą zawodnicy, zostały wytyczone w Puszczy Boreckiej i okolicach. Baza znajduje się w Folwarku Łękuk. Team 360 Stopni przygotował dwie trasy. Najważniejszy wyścig odbędzie się na dystansie ponad 430 km w ramach Adventure Racing EuroSeries (odpowiednik Pucharu Europy). Tutaj ścigają się mieszane zespoły czteroosobowe (etapy: piesze, rowerowe, bieg na orientację, biegówki, łyżwy oraz psie zaprzęgi). Dla zespołów dwuosobowych (mieszanych lub nie) będzie krótsza trasa – 170 km. Konkurencje te same, tyle że bez powożenia i łyżew. Na liście startowej widnieje dziesięć czwórek i dwadzieścia dwójek. Jednym z zadań specjalnych będą przeprawy linowe na zniszczonym wiadukcie w Kruklankach.

Więcej szczegółów możecie dowiedzieć się z informacji załączonej poniżej. Przypominamy, że nasz portal skipol.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

 

INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW

 

SCHEMAT TRASY DŁUGIEJ

 

SCHEMAT TRASY KRÓTKIEJ

 

Igor Błachut & Piotr Walkowiak