letni bieg piastów

Jak się dowiedzieliśmy od Komandora Dariusza Serafina - Letni Bieg Piastów 2015 będzie imprezą dwudniową (29-30 sierpnia) i czeka nas w nim mnóstwo nowości. Z maratonem górskim na czele!

 

Impreza rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia, kiedy odbędzie się Półmaraton Górski i Maraton Górski, nawet na nieco dłuższych dystansach, bo odpowiednio; blisko 22 km oraz 43,5 km.

 

W niedzielę rozegrana ma być Jakuszycka Dziesiątka.

 

- Automatycznie Maraton zastąpi Półmaraton w cyklu Salomon S-LAB. Natomiast półmaraton, wraz z Wielką Pętlą Izerską oraz Półmaratonem Karkonoskim stworzą nową ligę, roboczo nazwaną Pucharem Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich - informuje nas Dariusz Serafin, który wczoraj testował trasę.

 

No i na koniec nowości - właśnie trasa nowego Letniego BP. Jakuszycka Dziesiątka pozostanie bez zmian. Natomiast Półmaraton i Maraton będą miały współną pętlę. Maratończycy pokonają ją dwa razy.

 

A oto trasa pętli: Start, podbieg na Samolot i zbieg z niego - bez zmian - potem skręcamy w lewo w stronę Orla, przed Orlem raz jeszcze w lewo do Rozdroża pod Działem Izerskim, wokół Kozińca i znów na Orle, a następnie bez zmian - trasą Elektrowni Turów i Górnym Duktem do mety.

 

I wstępna mapka wspomnianej pętli, czyli zapis wtorkowego treningu Komandora:

 

/huc/