Toppidrettsveka 2014

Therese Johaug oraz Didrik Toenseth okazali się najlepsi w drugim dniu festiwalu w Toppidrettsveka w biegu pod górę.

W drugim dniu festiwalu w Toppidrettsveka odbył się bieg pod górę na 5,3km z sumą podejść 650 metrów.. Z bardzo duża przewagą na mecie triumfowała Therese Johaug, która na tak krótki dystansie wyprzedziła aż o (+1.22,3) drugą Heidi Weng. Trzecią zawodniczka dość niespodziewanie okazała się mało znana Słowenka Lea Einfalt (+1.44.5). Dopiero czwarte miejsce z bardzo dużą stratą zajęła wczorajsza zwyciężczyni Marit Bjoergen (+3.36.2), piąta była  Kari Vikhagen Gjeitnes (+4.27.4), a szóste miejsce dla Tuva Toftdahl Staver (+4.36.0).

W biegu po górę mężczyzn równych sobie nie mieli reprezentanci gospodarzy, których było aż dziewięciu w pierwszej dziesiątce. Najlepszym z Norwegów, a jednocześnie w całej stawce okazał się Didrik Toenseth. Drugie miejsce na podium przypadło Daniel Myrmæl Helgestad (+33.6), a najniższym stopniu podium stanął Tore Bjørseth Berdal (+45.5). W czołowej szóstce znaleźli się także:  4. Simen Ostensen (+1.04.7), 5.  Ole Marius Bach (+1.32.2) oraz 6. Morten Harjo Pettersen ( + 1.34.4). Dopiero 37. Miejsce zajął Petter Northug ze stratą ponad 8. minut do zwycięzcy.