maraton karkonoski

Około 550 zawodników z całej Polski wystartuje w sobotę, 2 sierpnia, w VI Maratonie Karkonoskim na dystansie 46.7 km. Dodatkowo 150 osób zmierzy się z trasą długości 16 km. Start i meta obu biegów w Szklarskiej Porębie przy dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę.

 

Trasa dłuższego dystansu, nazwanego przez organizatorów ultra, wiedzie szczytami Karkonoszy. Półmetek będzie na Śnieżce.

Maraton Karkonoski cieszy się zasłużoną renomą wśród biegaczy. W ubiegłym roku miał nawet rangę Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu Górskim. W 2014 po raz pierwszy jest rozgrywany także na dystansie mini. Jak poinformował nas jego organizator Robert Gudowski, w 2015 roku trasa mini zostanie wydłużona do 21.097 km, więc bieg krótszy stanie się półmaratonem.

Trudność Maratonu Karkonoskiego polega nie tylko na długim dystansie i górskim profilu, ale – dla wielu uczestników nawet przede wszystkim – na bardzo trudnej, kamienistej nawierzchni. Trzeba być bez przerwy skupionym, by się nie wywrócić i nie odnieść kontuzji.

Na liście startowej mamy sporo zawodników znanych z tras narciarskich. W biegu ultra pojawi się m.in. Robert Faron - 18. w ubiegłym roku (trzeci wśród Polaków).

Więcej o Maratonir TUTAJ

 

(huc)

 

fot. Maraton Karkonoski