kozielska

Magdalena Kozielska zawodniczka UKS Regle Kościelisko, zawodniczka kadry juniorsko - młodzieżowej PZN w biegach narciarskich, raz jeszcze o swoim 5 miejscu w Pucharze Świata w biegach górskich.

 

Zajęłaś doskonałe 5 miejsce, którą pozycję zajmowałaś na finiszu wspinaczki?

- Na górze byłam siódma, zaraz za mną były jeszcze trzy dziewczyny, stwierdziłam że co ma być to będzie, przeżegnałam się i pobiegłam w dół. Nie ukrywam, że część trasy na śniegu przejechałam...

 

Pierwszy start, doskonały wynik, myslisz o zmianie konkurencji?

- Nie, kocham narty i tak prędko się z nimi nie rozstanę.

 

Masz jakieś dalsze plany związane z biegami górskimi?

- Oczywiście mam w planie w tym sezonie jeszcze start w Mistrzostwach Świata w biegach góskich, na przyszłośc myślę, że nawet 4 starty w sezonie w tej dyscyplinie z pewnością mi nie zaszkodzą. Pozatym udowodniła sobie i innym, że mam "zdrowie", że jeżeli nie jestem uzależniona od czynników zewnętrznych sprzęt, smarowanie to mogę biegać na wysokim poziomie.

 

Tyle w paru zdaniach Magda. Dodam od siebie, że w tej konkurencji startuje sporo biegaczek narciarskich, albo jak kto woli biegaczki górskie startują zimą na nartach.

Zwyciężczyni biegu we Włoszech Hiszpanka Laura Orgue Vila jest brązową medalistką Mistrzostw Świata 2009 juniorów w biegu na 10 kilometrów klasykiem, największy sukces w Pucharze Świata odniosła w tym sezonie na tym samym dystansie w czasie zawodów PŚ rozgrywanych w Jakuszycach zajmując 17 pozycję.

Za Magdą uplasowała się Włoszka Antonella Confortola, medalistka w sztafecie z Igrzysk Olimpijskich z Turynu (2006)  i Mistrzostw Świata rozgrywanych w Obersdorfie (2005) oczywiście także w biegach narciarskich.

 

Będziemy śledzić uważnie kolejne starty Magdy Kozielskiej w biegach góskich, sam jestem ciekaw co wybierze, kochane narty jak sama mówi, czy bardziej "wymierne argumenty".

 

/KaCe/