Bieg Piwniczanki

Rozegrany wczoraj III Bieg Piwniczanki w Piwnicznej Zdroju na dystansie 10 kilometrów wygrali Natalia Sadowska z Frycowej i Eduard  Hapak (foto) z ukraińskiego Użhorodu. W konkurencji nordic walking zwyciężyli Barbara Fila Chwiej z Sieprawia i Edward Mucha z Limanowej.

 

Na starcie obydwu konkurencji stanęło prawie 300 zawodników z Polski , Słowacji i Ukrainy. Rywalizowano na dystansach głównych tj. 10 kilometrów w biegu i marszu NW, oraz na dystanie 1400 metrów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W zawodach wystartował silna grupa biegaczy narciarskich z KS Jedność Nowy Sącz, oraz trójka zawodników UKS Hańczowa. Z znanych nam z światka biegów narciarskich twarzy w czołówce marszu nordic walking uplasowała się Małgorzata Gąsienica z Kościeliska.

Wyniki zarówno OPEN jak też poszczególnych kategorii można znaleźć TUTAJ, a galeria foto autorstwa Natalii Podsadowskiej - TUTAJ.

 

Wszystkim , którzy dotarli do mety szczerze gratuluję, niesamowity upał panujący na trasie dawał mocno w kość i należało bardzo uważać z narzuconym sobie tempem.

Swoje wrażenia z zawodów NW postaram sie opisać w najbliższym czasie w specjalnym felietonie.

 

/KaCe/

p.s temperatura przy ziemi dochodziła do 43 stopni