kozielska

W niedzielę 20 lipca 2014   najlepsza zawodniczka UKS „REGLE” Kościelisko, członkini Młodzieżowej Kadry Narodowej w biegach narciarskich  wystartuje w Pucharze Świata w biegach górskich rozgrywanych we Włoskich Dolomitach w miejscowości Canazei.
Jak doszło do startu popularnej Megi w tak prestiżowych  zawodów jak Dolomite Skyrace ?

 

- W tym roku udało mi się 4 razy wystartować w biegach górskich na Słowacji gdzie stanęłam na najwyższym stopniu podium, a na Mistrzostwach Polski w Skyrunning byłam druga . Dla mnie biegi górskie są  dobrym treningiem w okresie  przygotowawczym. W biegach górskich liczą się dobre przygotowanie i determinacja( nogi, głowa i forma).  Nie ma czynników zewnętrznych jak w biegach narciarskich gdzie narty musza być profesjonalnie przygotowane  a  zawodnik w wysokiej dyspozycji . Dużo pracy włożyłam w okresie przygotowawczym  na poprawę swojej koordynacji i dynamiki. Zdecydowaliśmy z moim trenerem klubowym zmienić coś w moim treningu, podpowiedział mi   gdzie mam ogromne braki. Myślę ze skoro jest szansa być na Pucharze Świata, stanąć na starcie z najlepszymi zawodnikami na świecie to dlaczego nie. Mam nadzieję ze ten start pomoże mi w przygotowaniu się do sezonu i nie zakłóci cyklu treningowego mojego trenera kadrowego- powiedziała Magda Kozielska.Na starcie zgłoszonych jest około 800 uczestników z 33 narodowości.Swoją obecność zapowiedzieli również rekordziści i zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Hiszpan Kilian Jornet,który pokonał tę trasę z czasem 2h00'11 i Szwedka Emelie Forsberg zczasem 2h26'00.
22 kilometrowa trasa ze startem i metą w Piazza Marconi w Canazei (1450 m n.p.m.)
gdzie 10 kilometrów biegnie pod górę na szczyt Piz Boe (3152 m n.p.m) a 12 km zbieg do mety.
Przebieg całej trasy można zobaczyć na filmiku;
(link przebiegu trasy http://www.youtube.com/watch?v=3sjFOqolnQc )


Magdalena również zapowiedziała start w 30-tych Alpejskich Mistrzostwach Świata seniorów i juniorów w Biegach Górskich we Włoszech w miejscowości Casette di Massa 14.09.2014 r.
Życzymy powodzenia i osiągnięcia wymarzonej lokaty w pierwszej 10-ce.

 

Magdalena Kozielska poszukuje sponsorów na zakup profesjonalnego stroju do biegów górskich.
Chętnych o pomoc i dofinansowanie naszej zawodniczki bardzo prosimy o kontakt Tel. 796254116.

 

/Angelika Leśnik-Barglik/