biathlon

W czasie letnich Mistrzostw Polski w biathlonie rozgrywanych w Czarnym Borze odbyło się Walne Spawozdawczo-Wyborcze zgromadzenie delegatów Polskiego Związku Biathlonu. Wybrano nowy Zarząd PZB, nie wybrano Prezesa, jak do tego doszło?

 

Sytuację z wyborem Prezesa PZB można śmiało porównać do wyboru Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, gdzie kandydat był jeden ( Adam Małysz) i zdobył miażdżącą liczbę głosów.

Wg podobnego scenariusza zaplanowano Walny Zjazd w Polskim Związku Biathlonu, gdzie jedynym zgłoszonym kandydatem na Prezesa był obecny ( do wyborów oczywiście) prof. Zbigniew Waśkiewicz. Tutaj niestety odbyło sie to inaczej niż w PZN, kandydat nie zdobył wymaganej większości głosów i uzyskał poparcie 19 delegatów z 46 uprawnionych do głosowania.

Wybory Prezesa PZB trzeba będzie powtórzyć. Nowy termin zaplanowano na 29 lipca na godzinę 15:00.

 

Udało sie jednak wybrać Zarząd PZB i tutaj, osoby lepiej znające środowisko biathlonowe mówią o prawdziwej rewolucji. Poniżej skład nowego Zarządu:

 - Adam Kołodziejczyk

 - Agnieszka Cyl

 - Magdalena Wielechowska

 - Joanna Badacz

 - Adam Górecki

 - Urszula Filip

 - Stanisław Kępka 

 - Kinga Goraj

 

Spróbujemy zasięgnąć szczegółowych informacji o dokonującej się w Polskim Związku Biathlonu ewolucji, czy też jak mówią niektórzy rewolucji i w najbliższym terminie wrócimy do tematu.

 

KACE