jakiela

W austriackim Obertilliach nadal odbywają się Mistrzostwa Świata juniorów w biathlonie. We wtorek do rywalizacji w biegach sprinterskich przystąpili juniorzy i juniorki. Dobre 9. miejsce zajęła Joanna Jakieła.

Kobiety rywalizowały na dystansie 7,5 km, a najlepsza wśród nich była bezbłędna na strzelnicy Szwajcarka Amy Baserga, który zwyciężyła z czasem 19:59.9. Pozostałe miejsca na podium zajęły pudłujące po razie Włoszka Rebecca Passler (+22.2) oraz Norweżka Juni Arnekleiv (+22.9).

W biegu wystartowały cztery Polki, a najlepsza z nich była sklasyfikowana na 9. miejscu Joanna Jakieła (2 pudła, +53.7). Na 18. pozycji uplasowała się Magda Piczura (1 pudło, +1:22.9), Patrycja Stanek była 46. (4 pudła, +2:29.4), a Daria Gembicka zajęła 59. lokatę (3 pudła, +3:13.4).

WYNIKI SPRINTU JUNIOREK

Panowie wystartowali na dystansie o 2,5 km dłuższym, a najlepszy z nich okazał się celnie strzelający Francuz Emilien Claude z czasem 23:16.1. Drugie miejsce zajął Mikulas Karlik (1 pudło, +26.1), a trzeci był Rosjanin Michaił Perwuszyn (0 pudeł, +31.3).

Słabo zaprezentowali się reprezentanci Polski. Wojciech Janik z pięcioma pudłami na strzelnicy zajął 76. miejsce (+3:38.9), a Kacper Guńka spudłował aż 8 z 10 strzałów i został sklasyfikowany na 90. pozycji (+5:01.5). Wojciech Filip nie pojawił się na linii startu.