hojnisz

Norweżka Tiril Eckhoff wygrała sobotni bieg pościgowy na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Na 30. miejscu rywalizację ukończyła Monika Hojnisz-Staręga, a 53. była Kinga Zbylut. Na dystansie o 2,5 km dłuższym najlepszy był Norweg Sturla Holm Laegreid. Polacy nie startowali.

 

Wśród kobiet żadna z zawodniczek nie zakończyła zawodów bez karnej rundy. Tylko jedną musiała pokonać Eckhoff i to ona, podobnie jak w piątek, odniosła zwycięstwo z czasem 28:24.8. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Szwedki, obie na strzelnicy myliły się dwukrotnie. Ze stratą 22,5 sekund do Norweżki przybiegła Hanna Oeberg, a 5,1 sekundy później na mecie zameldowała się jej młodsza siostra, Elvira Oeberg.

 

Także dwa pudła podczas strzelania zanotowała Monika Hojnisz-Staręga, która przybiegła na trasę na 30. miejscu ze stratą 2:41.7 minuty, poprawiając swoją pozycję z piątku. Również na wyższej pozycji niż wczoraj na metę przybiegła Kinga Zbylut. 25-latka musiała pokonać 5 karnych rund i na mecie zameldowała się jako 53., ze stratą 5:05.5 minut do zwyciężczyni.

 

WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO KOBIET

 

Wśród mężczyzn także pierwszy na metę przybiegł zwycięzca biegu sprinterskiego. Wygraną z czasem 31:14.9 i jedną pomyłką na strzelnicy odniósł Sturla Holm Laegreid. Na drugiej pozycji uplasował się strzelający bezbłędnie Francuz Emilien Jacquelin (+8,5 sekundy), natomiast o 0,4 sekundy później na metę przybiegł Norweg Johannes Thingnes Boe, który z kolei musiał przebiec trzy karne rundy. Żaden z Polaków nie zakwalifikował się do biegu pościgowego.

 

WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch