grzegorz

W austriackim Hochfilzen odbywają się trzecie zawody nowego sezonu biathlonowego Pucharu Świata. W sobotę pierwsze wystartowały kobiety, które rywalizowały w zawodach sztafetowych. Polki zajęły 13. pozycję. Mężczyźni zmierzyli się w biegu pościgowym, a jedyny Polak w stawce Grzegorz Guzik zajął 39. miejsce.

 

Fatalna postawa na strzelnicy Ingrid Landmark Tandrevold nie przeszkodziła Norweżką w odniesieniu zwycięstwa w biegu sztafetowym 4x6 km. Skandynawki zwyciężyły z czasem 1:08:04.3 i 1 karną rundą oraz 6 dobieraniami. Pozostałe miejsca na podium zajęły Francuzki (0+16, +24.5) oraz Szwedki (1+9, +32.5).

 

Polki musiały sobie radzić bez swojej liderki Moniki Hojnisz-Staręgi. Zespół w składzie Kinga Zbylut (0+4), Karolina Pitoń (0+4), Kamila Żuk (0+2) oraz Anna Mąka (0+0) skończył zawody na 13. pozycji, tracąc do Norweżek dokładnie 3 minuty i 42 sekundy.

 

WYNIKI BIEGU SZTAFETOWEGO KOBIET

 

Najlepszy w "pościgu" na 12,5 km był bezbłędny na strzelnicy Francuz Quentin Fillon-Maillet z czasem 32:38.7. Drugi na mecie ze stratą 25,5 sekund był rodak zwycięzcy, Emilien Jacquelin. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Johannes Dale. Guzik mylił się na strzelnicy 4-krotnie i zameldował się na mecie prawie cztery i pół minuty po wygranym.

 

WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch