a

Bieg pościgowy kobiet na 10 km w Kontiolahti zakończył sezon w biathlonowym Pucharze Świata. W ostatnich zawodach zwycięstwo odniosła Francuzka Julia Simon. Bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 5. miejsce. Rywalizację o kryształową kulę wygrała Włoszka Dorothea Wierer, która w końcowej klasyfikacji pokonała Norweżkę Tiril Eckhoff.

 

Simon odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Francuzka myliła się tylko dwukrotnie i triumfowała z czasem 30:43.5. Drugą pozycję ze stratą 17,3 sekund zajęła Szwajcarka Selina Gasparin, która biegała cztery karne rundy. Na trzecim miejscu bieg ukończyła pudłująca po jednym razie na każdym strzelaniu Włoszka Lisa Vittozzi (+20,9 sekund).

 

Na dobrej 5. lokacie na linii mety zameldowała się Monika Hojnisz-Staręga. 28-latka zaliczyła dwie pomyłki na strzelnicy i straciła do zwyciężczyni 39,8 sekund. Dorobku punktowego w klasyfikacji generalnej nie poprawiła Kinga Zbylut, która zajęła 43. miejsce, pudłując czterokrotnie i kończąc zawody 3:37.8 minut za Simon.

 

Rywalizację o triumf w Pucharze Świata stoczyły Dorothea Wierer z Tiril Eckhoff. Mimo że w końcówce Norweżka wyprzedziła swoją rywalkę i ukończyła bieg tuż przed nią, na 10. pozycji, to Włoszka wywalczyła tytuł mistrzowski, powtarzając wynik z poprzedniego sezonu, kiedy także wywalczyła kryształową kulę.

 

WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO KOBIET

 

Jarek Bałabuch