Martin Fourcade zwyciężył w swoim ostatnim występie w karierze, którym był bieg pościgowy na 12,5 km w Kontiolahti. Zgodnie z zapisem w regulaminie, po skreśleniu dwóch najgorszych wyników w sezonie, kryształową kulę wywalczył jednak czwarty dzisiaj Johannes Thingnes Boe. Jedyny z Polaków, który zakwalifikował się do biegu, Grzegorz Guzik zajął 40. miejsce i wywalczył jeden punkt.

 

Francuz odniósł 83. zwycięstwo w zawodowej karierze. Zaczął od dwóch bezbłędnych strzelań, na kolejnych mylił się trzykrotnie, jednak nie dał sobie odebrać wygranej na ostatnich metrach i triumfował z czasem 31:25.4. Zaledwie 2,9 sekund później na mecie zameldował się jego rodak, Quentin Fillon Maillet, który zaliczył dwie karne rundy. Trzecie miejsce ze stratą 4,5 sekundy zajął kolejny z Francuzów, Emilien Jacquelin, pudłujący dzisiaj czterokrotnie.

 

Także cztery pudła na strzelnicy zanotował czwarty na mecie Johannes Thingnes Boe, który stracił do zwycięzcy 8,3 sekundy. Wystarczyło to jednak, aby wyprzedzić w Fourcade'a w klasyfikacji generalnej o zaledwie dwa punkty! Na 40. miejscu zawody ukończył Grzegorz Guzik. Po trzech pudłach na pierwszym strzelaniu nie zapowiadało się na tak dobry wynik Polaka, ale na trzech kolejnych się już nie pomylił i zameldował się na mecie ze stratą 3:39.5 minut.

 

WYNIKI BIEGU POŚCIGOWEGO MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch