a

Niemiecka biathlonistka Nadine Horchler z końcem lutego zakończyła trwającą 20 lat sportową karierę. Ostatnimi zawodami 33-latki był bieg masowy podczas finału Pucharu Niemiec i Mistrzostw Niemiec w Ruhpolding, w którym zajęła 2. miejsce.

 

Niemka występowała głównie w Pucharze IBU, w którym odnosiła sukcesy. W sezonie 2015/16 wywalczyła nawet kryształową kulę. Dobre występy notowała także podczas Mistrzostw Europy, gdzie wywalczyła sześć medali, w tym jeden złoty w spirncie w 2016 roku w rosyjskim Tiumeń.

 

Najlepszy występ w swojej karierze zanotowała jednak 21 stycznia 2017 roku. W zawodach Pucharu Świata odniosła sensacyjne zwycięstwo w biegu masowym na 12,5 km w Anterselwie. Było to bowiem jej jedyne indywidualne zwycięstwo w zawodach biathlonowej elity. Mało brakowało, a zawodniczki zabrakłoby w tym wyścigu, bowiem zakwalifikowała się do niego tylko dzięki wycofaniu innych biathlonistek.

 

O planach zakończenia kariery w sezonie 2019/20 Horchler informowała już w maju poprzedniego roku. 33-latka nie zmieniła swojej decyzji i po zawodach w Ruhpolding oficjalnie ogłosiła na swoich profilu na Facebooku, że kończy trwającą 20 lat przygodę z biathlonem.

 

Jarek Bałabuch
źródło: xc-ski.de