a

Jedynym zawodnikiem, który dotychczas zdobył medal dla Polski podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lozanie, jest Marcin Zawół. 17-letni biathlonista był najlepszy we wtorkowym biegu sprinterskim. - Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę uwierzyć w to, co właśnie zrobiłem - przyznał w wypowiedzi dla Międzynarodowej Unii Biathlonu.

 

Rywalizacja odbywała się w wietrznych warunkach, co nie pomagało biathlonistom w dobrej postawie na strzelnicy. Zawodnik klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra był jednym z nielicznych, który pomylił się zaledwie raz, ale dzięki bardzo dobremu biegowi to on finiszował najszybciej i sięgnął po złoty medal.

 

- Wiedziałem, że muszę naciskać, ponieważ byłem drugi po ostatnim strzale. Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę uwierzyć w to, co właśnie zrobiłem - przyznał po zawodach Zawół cytowany przez oficjalną stronę Międzynarodowej Unii Biathlonu. - Dzisiaj dobre strzelanie było najważniejsze, jest bardzo wietrznie i wszyscy widzą, jakie to wyzwanie. Nigdy nie myślałem o medalu, po prostu skupiłem się na moich rutynowych czynnościach - dodał 17-latek.

 

Jarek Bałabuch
źródło + foto: biathlonworld.com