kamila

W słowackim Brezno-Osrblie odbyły się przeniesione z Duszników-Zdrój zawody Pucharu IBU. W środę biathloniści rywalizowali w mieszanych biegach sztafetowych, w których zwyciężały drużyny z Rosji i Norwegii. Polskie ekipy zajęły odpowiednio 11. miejsce w sztafecie mieszanej oraz 12. pozycję w pojedynczej sztafecie mieszanej.

 

W sztafecie mieszanej zwyciężyła Rosja z czasem 1:21:37.9 i zaledwie trzema dobieraniami na strzelnicy. Na drugim miejscu ze stratą 2,6 sekund znaleźli się Niemcy (0+4). Na najniższym stopniu podium stanęli prowadzący niemal przez całe zawody Norwegowie, których szans na wygraną pozbawiła na ostatnim strzelaniu Emilie Aagheim Kalkenberg.

 

Na 11. miejscu rywalizację ukończyli Polacy, którzy wystartowali w składzie Mateusz Janik (3+14), Tomasz Jakieła (0+2), Anna Mąka (1+4) i Karolina Pitoń (1+5) i z bilansem 3+14 na strzelnicy, starcili do zwycięzców 5:09.3 minut. Na pochwałę zasłużył tylko najmłodszy z Polaków, który pudłował zaledwie dwukrotnie.

 

WYNIKI SZTAFET MIESZANYCH

 

W pojedynczych sztafetach mieszanych triumfowała norweska para Endre Stroemsheim - Karoline Erdal z sześcioma dobieraniami i czasem 38:57.7. Na drugim miejscu uplasował się duet z Francji z 29,4 sekundami straty (0+3), a na najniższym stopniu podium stanęła para z Ukrainy (+42.6, 0+2).

 

Polskę reprezentował duet Tadeusz Nędza Kubiniec - Kamila Cichoń i mimo niezłego strzelania (osiem dobierań), zajął 12. miejsce ze stratą 3:41.2 minuty. Lepiej z duetu zaprezentowała się 22-latka, która na strzelnicy myliła się tylko raz.

 

WYNIKI POJEDYNCZYCH SZTAFET MIESZANYCH

 

Jarek Bałabuch