hojnisz

Finka Kaisa Makarainen oraz Martin Fourcade, zwyciężyli w biegu ze startu wspólnego. Dziś na trasie mogliśmy oglądać tylko dwie Polki. Monika Hojnisz- Staręga zajęła 14 miejsce, a Kamila Żuk, uplasowała się na miejscu 19. 

 

 

Wśród kobiet, nie było dziś mocnych na Finkę. Po długiej passie Norweskich zawodniczek, dziś zwycięstwo wywalczyła Makarainen, która świetnie spisała się i w biegu i na strzelnicy, popełniając tylko jeden błąd. Na drugiej pozycji, tracąc pół minty do zwyciężczyni znalazła się Trill Eckhoff, która jest w wyśmienitej formie biegowej.. Norweżka przy aż cztereh niecelnych strzałach, zdołała znaleźć się na podium w dzisiejszej rywalizacji. Trzecie miejsce przypadło Marte Olsbu Roeiseland. 

Monika Hojnisz- Staręga, myliła się dziś pięciokrotnie i uplasowała się na 14. pozycji.Kamila Żuk, uplasowała się na 19. pozycji. Żuk spudłowała dziś ośmiokrotnie, ale świetnie spisała się w biegu, notując siódmy wynik w całej stawce. Warto dodać, że dziś warunki na strzelnicy były bardzo ciężkie, co pokazują rezultaty ze strzelnicy wszystkich zawodniczek. 

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Martin Fourcade, który objął po dzisiejszym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął dziś Niemiec, Arnd Peiffer, a na trzeciej pozycji zakończył rywalzację Simon Desthieux. Polacy nie zakwalifikowali się do biegu ze startu wspólnego.

 

WYNIKI

 

zdjęcie: Polski Związek Biathlonu/ fb

Natalia Surdyka