a

Rosjanka Alena Mokhova zwyciężyła w indywidualnym biegu na 10 km w biathlonowych zawodach na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w szwajcarskiej Lozanie. Na dystansie o 2,5 km dłuższym najlepszy był jej rodak, Oleg Domichek. Najlepiej z szóstki Polaków zaprezentował się Jan Guńka, który zajął 10. miejsce.

 

Rosjanka Alena Mokhova zwyciężyła w indywidualnym biegu na 10 km w biathlonowych zawodach na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w szwajcarskiej Lozanie. Na dystansie o 2,5 km najlepszy był jej rodak, Oleg Domichek. Najlepiej z szóstki Polaków zaprezentował się Jan Guńka, który zajął 10. miejsce.

 

Mokhova dwukrotnie myliła się na strzelnicy i zwyciężyła z czasem 32:26.7. Także dwa pudła zaliczyła srebrna medalistka Francuzka Jeanne Richard (+1:03.8 straty), a na najniższym stopniu podium stanęła Białorusinka Yuliya Kavaleuskaya (3 pudła, +1:32.8).

 

Na 26. miejscu zawody ukończyła najlepsza z Polek, Klaudia Topór (5 pudeł, +4:55.9). Szansę na dobry występ na ostatnim strzelaniu zaprzepaściła Justyna Panterałka, która w sumie również myliła się 5-krotnie i straciła do zwyciężczyni 5:27.4 minuty. Na 42. pozycji uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec (8 pudeł, +6:04.1).

 

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn najlepszy był Oleg Domichek. Rosjanin mimo dwóch pomyłek, triumfował z czasem 34:09.4. Na kolejnych miejscach uplasowali się Austriak Lukas Haslinger (2 pudła, +13.6) oraz Francuz Mathieu Garcia (3 pudła, +54.9). Prowadzący przez niemal cały wyścig Norweg Vegard Thon nie wytrzymał presji na ostatnim strzelaniu i mylił się trzykrotnie, przez co spadł na 9. pozycję.

 

Dwa kolejne miejsca przypadły reprezentantom Polski. Lepszy z nich był Jan Guńka, który zaliczył 6 pudeł i stracił do zwycięzcy +1:58.7 minuty. O 1,2 sekundy gorszy był Marcin Zawół, mimo lepszej dyspozycji na strzelnicy (4 pomyłki). Na 24. pozycji sklasyfikowany został Konrad Badacz (7 pudeł, +3:55.4).

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch
foto: Polski Związek Biathlonu