Zbylut

Drugi weekend rywalizacji w ramach Pucharu Świata przeniósł się do Hochfilzen. Świetnie spisały się nasze reprezentantki plasując się w drugiej "10". Zwyciężyła Dorothea Wierer.

Bezbłędne strzelanie i nieco ponad 40 sekund straty do zwyciężczyni. Taki dorobek uzyskała dziś Kinga Zbylut na trasie biegu sprinterskiego. Zaowocowało to bardzo dobrą 14. pozycją. Dwa miejsca niżej uplasowała się Kamila Żuk, kóra myliła się raz na strzelnicy i ze straciła 51,7 sekundy do pierwszego miejsca. Magdalena Gwizdoń, uplasowała się na 63. miejscu. Polka poszukuje swojej fromy biegowej, dziś z jednym niecelnym strzałem straciła ponad dwie miunty do Włoszki. Monika Hojnisz-Staręga nie ukończyła rywalizacji, powodem był upadek naszej zawodniczki, która później  w strzelaniu w pozycji stojącej spudłowała pięciokrotnie, przebiegła rundy karne  i zeszła z trasy.

O godzinie 14:20 na trasę wyruszą panowie.