biathkon

We wczorajszym biegu zwycięstwo odnieśli Norwedzy, dziś koleżanki z kadry poszły w ich ślady i również okazały się być najlepsze. Polacy zakończyli na miejscu 16. a Panie na miejscu 13. 

 

 

Johannes Dale, Erlend Bjoentegaard, Tarjei Boe i Johannes Boe. Tak prezentował się skład zwycięskiej wczoraj sztafety mezćzyzn. Na drugim miejscu uplasowali się Francuzi, a trzecie miejsce przypadło Włochom, którzy wykonali najlepszą pracę na strzelnicy i pudłowali tylko ośmiokrotnie, co było najlepszym strzelaniem w stawce. 

Polacy w składzie Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik i Mateusz Janik, uplasowali się na 16. pozycji. Polacy mylili się 11. razy i musieli przebiec dwie rundy karne, co przyczyniło się do miejsca w drugiej "10"

 

WYNIKI

 

W biegu Pań, również Norweżki okazały się być najlepsze. Pobiegły w składzie Karoline Knotten, Ingrid Tandrevold, Tiril Eckhoff i Marte Olsbu Roeiseland. Bardzo dobrze spisały się Szwajcarki, które dobierały tylko cztery pociski. Na miejscu trzecim uplasowały się Szwedki, które również dobrze prezentował się na strzelnicy i dobrały osiem strzałów. 

Polki w skladzie Gwizdoń, Hojnisz-Staręga, Żuk i Zbylut zakończyły rywalizację na 13. pozycji. Nasze zawodniczki praktycznie przez cały bieg plasowały się w okolicach pierwszej "10", dobierały 14 pocisków i nie biegały żadnej rundy karnej. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka