Hojnisz

Wczoraj na 15 km mierzyli się między sobą panowie, dziś na dystansie 12,5 km zmagały się Panie. Najlepszym zawodnikiem biegu indywiualnego został Maritn Fourcade, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Justine Braisaz. Monika Hojnisz na miejscu ósmym.

W biegu Pań, najlepiej z naszych reprezentantek wypadła Monika Hojnisz, która zajęła ósme miejsce. Polka pudłowała dwukrotnie i ze stratą (1:11) zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. Kamila Żuk do drugiego strzelania pozostawała bezbłędna i zajmowała nawet szóste miejsce. Jednak w następnych strzelaniach popełniła łącznie 5 błędów i została sklasyfikowana na miejscu 55. Magdalena Gwizdoń przy sześciu niecelnych strzałach zajęła 80. miejsce , Kinga Zbylut na pewno nie zaliczy tego startu do udanych. Zawodniczka spudłowała aż ośmiokrotnie co spowodowało że zajęła 95. miejsce.

Zwyciężyła Francuzka Justine Braisaz, przed Yulią Dżymą, a na miejscu trzecim sklasyfikowana została Simon.

Aż czworo Francuzów zajęło pierwsze miejsca w biegu indywidualnym. Jednak najlepszy okazał się być Martin Fourcade, który z jedną kaną rundą zdołał wygrać wyścig. Na drugiej pozyji znalazł się Simon Destieux, a trzecie miejsce ale już ze stratą niespełna dwu minutową przypadło Quentinowi Maillet.

Najlepszym z Polaków był Grzegorz Guzik, który uplasował się na 47. miejscu, Łukasz Szczurek zajął 62. miejsce a na 77. Andrzej Nędza-Kubiniec.