hojnisz

Drugi dzień rywalizacji w Ostersund to biegi sprinterskie. Najlepiej z naszych reprezentantek wypadła Monika Hojnisz, która zajęła 20. miejsce. Wygrała Dorothea Wierer.

Z jedną karną rundą na koncie Monika Hojnisz wywalczyła 20. miejsce ze stratą nieco ponad minuty do zwyciężczyni. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Kamila Żuk, która z takim samym bilansem na strzelnicy jak Monika, uplasowała się na 28. miejscu, również zdobywając punkty Pucharu Świata.Na 56. miejscu zawody zakończyła Magdalena Gwizdoń, która myliła się dwukrotnie podczas strzelania. Kinga Zbylut zajęła pozycję numer 62. Zwyciężyła Dorothea Wierer, która utrzymuje pozycje liderki Pucharu Świata. Wart odnotowania jest świetny występ Markety Davidovej z Czech, która strzelała bezbłędnie i stracila tylko 11. sekund do zwyciężczyni, co pozwoliło zająć jej trzecie miejsce.