Zbylut

Pierwsze starty w biathlonowym Pucharze Świata to biegi sztafet mieszanych. Jako pierwsi na linii startu zaprezentowali się Kinga Zbylut oraz Andrzej Nędza- Kubiniec. A w podwójnych sztafetach mieszanych mogliśmy zobaczyć Monikę Hojnisz, Kamilę Żuk, Łukasza Szczurka oraz Grzegorza Guzika. 

 

 

Z numerem 14 w stawce 25. sztafet mogliśmy zobaczyć naszych reprezentantów. Kinga Zbylut oraz Andrzej Nędza- Kubiniec. Nasi reprezentanci nie rozpoczęli dobrze rywalizacji. Zaliczyli największą ilość nietrafionych strzałów i rund karnych w całej stawce i uplasowali się na 16. pozycji. 

Zwycięstwo odnieśli Szwedzi w składzie Hanna Oberg oraz Sebastian Samuelson. Na miejscu drugim ze stratą 18. sekund znaleźli się Franciska Preus oraz Erik Lesser, a na najniższym stopinu podium stanęli Marte Olsbu Roeiseland oraz Vetle Sjaastad Christiansen. 

 

WYNIKI

 

Następną konkurencją dzisiejszwgo dnia była podwójna sztafeta mieszana. Nasza reprezentacja w składzie Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik oraz Łukasz Szczurek zajęła 14. miejsce. Polacy całkiem nieźle strzelali, zaliczyli tylko jedną rundę karną. Jednak warto zaznaczyć, że w pierwszej "10" nie biegały rund karnych tylko pierwsze trzy zespoły i ósmy zespół USA. 

Na strzelnicy najlepiej spisali się Włosi, to oni dobierali tylko dziewięć pocisków i mogli cieszyć się ze zwycięstwa lecz niewielkiej przewagi, bo tylko czterosekundowej nad reprezentacją Norwegii. Na miejscu trzecim stanęli Szwedzi, jednak ich strata była już minutowa. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka