nartorolki

Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU) poinformowała o zmianie orgarnizatora Letnich Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2020 roku. Zaplanowane na 19-23 sierpnia 2020 roku zawody na nartorolkach odbędą się w niemieckim Ruhpolding, a nie jak pierwotnie planowano w fińskim Kontiolahti.

 

Zarząd IBU podjął decyzję o przeniesieniu imprezy, aby uniknąć sytuacji, w której w tym samym miejscu będą organizowane trzy główne imprezy IBU w ciągu jednego roku. Kontiolahti jest już gospodarzem dwóch imprez biathlonowych BMW IBU World Cup w roku kalendarzowym 2020 - przedostatnich zawodów Pucharu Świata sezonu 2019/2020 w marcu oraz otwarcia nowego sezonu 2020/2021 w listopadzie, które zostało niedawno ogłoszone.

 

- Cieszymy się, że w Ruhpolding odbędą się Letnie Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2020. Nasi trenerzy potwierdzili już, że wszyscy najlepsi niemieccy sportowcy wezmą udział w tych niezwykłych Mistrzostwach Świata na własnym terenie. Fani biathlonu mogą już oczekiwać intensywnych i ekscytujących dni rywalizacji w letniej atmosferze na Chiemgau Arena w Ruhpolding - powiedział prezes Niemieckiej Federacji Narciarskiej Dr Franz Steinle.

 

Dokładny harmonogram zawodów zostanie ogłoszony we właściwym czasie. Letnie Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 bez zmian odbędą się w miejscowości Nové Město na Moravě w Czechach w dniach 26-29 sierpnia 2021 roku.

 

Jarek Bałabuch
źródło: biathlonworld.com