biathlon

W Polsce, złota jesień, jednak na lodowcach panuje iście zimowa atmosfera. Przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem 2019/2020 zawodnicy i zawodniczki biathlonu szlifują swoją formę i rozpoczynają ostanie zgrupowanie przed okresem startowym.

 

 

 

Rozpoczęły w Ruhpolding, aby później przenieść się do austriackiego Ramsau, gdzie można było spotkać praktycznie wszystkie kadry narodowe biathlonu, biegów narciarskich czy kombinacji norweskiej. Ostatnim przystankiem przed sezonem zimowym naszych biathlonistek, będzie Szwedzkie Idree. w zgrupowaniach możemy zobaczyć sześć zawodniczek. ( Monika Hojnisz-Staręga, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń, Karolina Pitoń oraz najmłodsza w tym sezonie Joanna Jakieła) 

 

Nieco inaczej prezentował się plan mężczyzn, jednak ostatnim przystankiem będzie również Idree. Mężczyźni do 13. pażdziernia trenowali w Ramsau, a następnie przenieśli się do niemieckiego Oberhofu i spędzili tam kilka owocnych dni trenując w hali jak i na świeżym śniegu. 

 

W Ramsau, możemy jeszcze zobaczyć kadrę młodzieżową,której zgrupowanie potrwa do 29. pażdziernika. 

 

Po zdjęciach oraz filmikach video, umieszczanych w social media, możemy wywnioskować, że zawodnicy uwielbiają panującą aurę w austriackiej miejscowości, przepiękne widoki i świetnie przygotowane trasy, tylko wspomagają trening. 

 

 

 

Więc czekamy na ten sezon! 

 

zdjęcie: profil IG/ Natalia Tomaszewska

zdjęcie: biathlon.com.pl

 

N. Surdyka