badacz

Liatoppen Festival, to zawody rozgrywane w Norweskim Al. Rywalizują tam zawodnicy w kategorii od 11 do 16 lat. Zawody są świetnie zorganizowane, a w tym roku na starcie pojawiło się ponad 1000 młodych talentów.  Świetnie spisali się nasi reprezentanci, którzy w  biegu sprnterskim okazali się być najlepsi za sprawą Konrada Badacza oraz Klaudii Niedurny. 

 

 

Piewszy dzień rywalizacji w Norwegii stał pod znakiem biegów sztafetowych. Nasza reprezentacja w składzie Konrad Badacz, Bartosz Penkała, Klaudia Niedurny, zajęli trzynaste miejsce. A druga sztafeta w składzie Barbara Skrobiszewska, Oliwia Arendarczyk oraz Jakub Potoniec, zakończyła rywalizację na 38. miejscu. 

 

WYNIKI SZTAFET

 

Następny dzień, to już jednak same sukcesy naszych młodych biathlonistów. Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich. Konrad Badacz w grupie 16 latków, był najlepszy, natomiast Klaudia Niedurny powetowała zwycięstwo wśród 13- latek. 

Pozostałe miejsca naszych reprezentantów: 

Michał Szatkowski (M14)- 14 miejsce

Jakub Potoniec (M14)- 44. miejsce

Oliwia Arendarczyk (K14)- 30. miejsce

Dominika Leśniara (K15)- 21. miejsce

Barbara SKrobiszewska (K16)- 16. miejsce

Bartosz Penkała (M16)- 19. miejsce

 

WYNIKI SPRINT

 

Ostatniego dnia, zawodnicy rywalizowali w biegach masowych. Najlepszą polską zawodniczką, po raz kolejny okazała się być Klaudia Niedurny, plasując się na czwartym miejcu. Bartosz Penkała w (M16) zajął 18. miejsce, a Konrad Badacz, w tej samej kategorii wiekowej, zakończył na 23. miejscu. Wśród 16- latek, Barbara Skrobiszewska zajęła 19. miejsce. Wśród 14- latków, Michał Szatokowski zajął 28. pozycję, Jakub Potoniec zajął 39 miejsce, a Oliwia Arendarczyk, wśród dziewcząt była 21. 35. miejsce zajęła Dominika Leśniara w kategorii (K15).

 

WYNIKI MASS START

 

Świetnie. że młodzi zawodnicy mogą spróbować swoich sił na tak dobrze obsadzonej imprezie. Z pewnością takie starty zaprocentują w przyszłości, a na dzień dzisiejszy na pewno są doskonałą nagrodą za włożony wysiłek przez cały sezon. Oby więcej takich nagród. Brawo!

 

zdjęcie: Polski związek Biathlolnu/ Fb

Natalia Surdyka