pitoń

W Kościelisku odbyły się zawody w ramach biathlonowych Regionalnych Mistrzostw Wojskowych. W kadrze biało-czerwonych znaleźli się głównie zawodnicy i zawodniczki z pierwszej reprezentacji, którzy nie zawiedli i wywalczyli dla Polski zwycięstwo w klasyfikacji punktowej, mimo braku indywidualnych wygranych.

 

W piątek rozegrano rywalizację w biegach sprinterskich. Wśród kobiet z czasem 21:56,9 triumfowała Ukrainka Nadiia Bielkina, która myliła się tylko raz. Nieco gorzej na strzelnicy spisała się druga na mecie Magdalena Gwizdoń, która chybiła dwukrotnie i straciła do zwyciężczyni 21,8 sekundy. Na kolejnych miejscach uplasowały się Anna Mąka, Kinga Zbylut oraz Karolina Pitoń.

 

Gorzej spisali się Polacy, z których najlepszy Andrzej Nędza-Kubiniec uplasował się na 5. miejscu ze stratą 1:53,3 minuty. Na 7. pozycji bieg ukończył Łukasz Szczurek, Marcin Szwajnos był 9., a Tomasz Jakieła został sklasyfikowany na 16. lokacie. Zwyciężył Łotysz Andrejs Rastorgujevs z czasem 25:52,1.

 

WYNIKI PIERWSZEGO DNIA

 

W sobotę kobiety ponownie rywalizowały w biegach sprinterskich i także tym razem zwyciężyła Nadiia Bielkina. Ukrainka ponownie myliła się tylko raz i zdeklasowała rywalki z czasem 24:03,2. Aż po pięć pomyłek miały kolejne na mecie Karolina Pitoń (+1:42,3) oraz Kinga Zbylut (+1:46,2). Na 5. miejscu uplasowała się Anna Mąka, a na kolejnym Magdalena Gwizdoń.

 

WYNIKI DRUGIEGO DNIA SPRINTÓW KOBIET

 

Mężczyźni drugiego dnia rywalizowali w biegu patrolowym, w którym najlepsza okazała się drużyna z Ukrainy z czasem 41:33,7. Na drugim miejscu uplasowała się Słowacja (+0:39,5), a na najniższym stopniu podium stanęli Rumuni (+1:10,4). Polacy, którzy wystartowali w składzie Tomasz Jakieła, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos i Łukasz Szczurek byli 4.

 

WYNIKI BIEGU PATROLOWEGO MĘŻCZYZN
KLASYFIKACJA PUNKTOWA

 

Jarek Bałabuch