Hojnisz

Mass Startem zakończyli zawodnicy rywalzację w tym sezonie zimowym. Najlepszą zawodniczką dzisiejszego dnia została Hanna Oeberg. Monika Hojnisz, która broniła pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 26. miejscu w dzisiejszym biegu i dzięki temu obroniła pozycję w top 10 na przestrzeni całego sezonu. 

 

 

Warunki na strzelnicy nie rozpieszczały dziś zawodniczek. Najlepiej w dzisiejszych warunkach poradziła sobie Hanna Oeberg, która pudłowała dwukrotnie i z przewagą nieco ponad sekundy nad Trill Eckhof dotarła na metę. Miejsce trzecie zajęła niespodziewanie Clare Egan ze Stanów Zjednoczonych, która dzięki bardzo dobrej postawie na strzelnicy mogła cieszyć się z miejsca na podium.

Monika Hojnisz, popełniła dziś aż 5 niecelynch strzałów, i zajęła 26. pozycję. Jednak na przestrzeni całego sezonu Polka, prezentowała równą dyspozycję i utrzymała miejsce w czołowej 10. klasyfikacji generalnej. Najlepszą zawodniczką sezonu, która zwyciężyła w generalce została Dorothea Wierer. 

 

WYNIKI