andrzej

Marte Olsbu oraz Johannes Boe, okazali się być najlepsi w sprinterskich mikstach. Polska sztafeta w składzie Kinga Zbylut oraz Andrzej Nedza-Kubiniec, zajęli 23. miejsce.

Norwedzy, przy bardzo dobrej dyspozycji biegowej i niezłej strzeleckiej, okazali się być lepsi od reprezentacji Włoch (Dorothea Wierer oraz Lukas Hoffer) o 13 sekund, równo 20 sekund straciła reprezentacja Szwecji, w składzie Hanna Oberg i Sebastian Samuelsson. Wszystkie trzy sztafety nie biegały rund karnych.

Niestety do udanych występów nie zaliczy dzisiejszego startu reprezentacja Polski. Nasi zawodnicy, do obiegnięcia mieli dwie rundy karne, z których tylko jedna została przebiegnieta, i niestety, drużyna w składzie Kinga Zbylut oraz Andrzej Nedza-Kubiniec została ukarana dwoma minutami karny za to przewinienie. Nasza reprezentacja sklasyfikowana została na miejscu 23.