janik

Bułgar Krasimir Anev został nowym mistrzem Europy w biegu indywidualnym na 20 km podczas zawodów w Mińsku. Na dystansie o 5 km krótszym najlepsza okazała się Szwedka Hanna Oeberg. Najlepiej z szóstki startujących Polaków zaprezentował się Mateusz Janik, który zajął 41. miejsce.

Najlepszy z Polaków był Mateusz Janik, który zajął 41. miejsce z 4 pudłami i stratą 5:54.2 minut do zwycięzcy. Trzy pozycje niżej uplasował się Mateusz Szwajnos, który na strzelnicy pomylił się dwa razy (strata 6:04.7). Najgorzej zaprezentował się Tomasz Jakieła, który z pięcioma karnymi minutami został sklasyfikowany na 69. miejscu ze stratą 9:17.6 minuty.

Najlepsza wśród kobiet okazała się Hanna Oeberg, która mimo trzech karnych minut, zwyciężyła z czasem 48.13:1. Na pozycjach medalowych uplasowały się także Ukrainka Yuliia Zhurakov z jednym pudłem i 32,3 sekundami straty oraz Białorusinka Iryna Kryuko, która straciła do Szwedki 41,5 sekundy przy dwóch pomyłkach na strzelnicy. Kolejne miejsca zajęły Nadine Horchler (3 pudła, 1:15,0 minuty straty), Janina Hettich (3, +1:50.6) oraz Victoria Slivko (3, +2:04.9).

Z Polek najwyżej sklasyfikowana została Anna Mąka, która na ostatnim strzelaniu zaprześciła szansę na dobry występ i z czterema pomyłkami i stratą 8:34.2 minuty uplasowała się na 62. miejscu. Cztery pozycje niżej sklasyfikowano Magdalenę Gwizdoń, która pudłowała aż ośmiokrotnie i straciła do Oeberg 8:56.5 minuty. O jedną pomyłkę mniej zaliczyła Kamila Cichoń i skończyła bieg na 75. pozycji ze stratą 11:29.8 minuty.