Hojnisz

Miłą niespodzianką zakończył się wczorajszy sprint z udziałem naszych reprezentantek. Monika Hojnisz zakończyła rywalizację tuż za podium, a Kamila Żuk zajęła szóstą pozycje.

Najlepszą zawodniczką dzisiejszej rywalizacji, była Marte Olsbu. Norweżka, była bezbłędna na strzelnicy i dzięki bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej i biegowej, mogła cieszyć się że zwycięstwa. Druga była Kaisa Makarainen, która obiegała jedną karną rundę, a na trzeciej pozycji uplasowała się Franziska Hildebrand.

Nieco ponad dwie sekundy do podium dzieliło Monikę Hojnisz. Polka również była bezbłędna i bardzo dobrze prezentowała się na trasie. Do zwyciężczyni straciła 23. sekundy.

Miejsce piąte zajęła Anastazja Kuzmina, która jako druga w czołówce musiała biegać dodatkowo 150 metrów. Na szóstej pozycji, linię mety przekroczyła Kamila Żuk. Dla Polki to najlepszy rezultat w seniorskiej rywalizacji.

Naszym kolejnym reprezentantkom nie poszło, aż tak dobrze. Kinga Zbylut, przy dwóch karnych rundach zajęła 58. miejsce, a Karolina Pitoń, po sześciokrotnie przebiegntej rundzie karnej, zajęła 82. pozycje.