jak

Ostatni dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Świata Juniorów to biegi pościgowe. Dziś na starcie zobaczyliśmy juniorów jak i juniorów młodszych. Bardzo dobrze spisała się Joanna Jakieła, która zajęła 9. miejsce.

 

 

Po wczorajszym srebrnym medalu Kamili Żuk, dzisiaj możemy cieszyć się z bardzo dobrego wyniku Joanny Jakieły. Polka w biegu pościgowym awansowała z 23. pozycji na 9 miejsce. Zawodniczka BKS WP Kościelisko, mimo trzech karnych rund, zdołała awansować o kilkanaście miejsc. 

Kamila Cichoń, niestety nie utrzymała miejsca po sprincie i spadła na miejsce 41. z 27. Natalia Tomaszewska, wspieła się o jedno oczko wyżej i zakończyła rywalizację na 44. miejscu. 

Warto zaznaczyć, bardzo duży awans zawodniczki ze Słowenii, Niki Vindisar. Słowenka awansowała z 46. pozycji na 8., obiegając przy tym jedną rundę karną. 

Wygrała Ekhaterina Bekh, przed Hanną Kebinger. Na miejscu trzecim, zawody zakończyła reprezentantka Francji Sophie Chauveau. 

Kamila Żuk nie startowała, z powodu wyjazdu na zawody Pucharu Świata. 

 

WYNIKI

 

Wśrod juniorów Vebjoern Soerum, okazał się być najlepszy na dystansie 12,5 km. Miejsce drugie zajął Martin Bourgeois. Najniższy stopień podium obsadził Guttorm Bakken z Norwegii. 

Najlepszym z Polaków był Wojciech Skorusa na miejscu 29. 33. miejsce zajął Przemysław Pancerz, Marcin Szwajnos, po dodatkowych rundach karnych, zajął 36. miejsce, a 48. był Wojciech Filip. 

 

WYNIKI

 

 

W kategorii juniorów młodszych wygrał ponownie Alex Cisar, przed Remi Broutier i Vetle Paulsenem. 

Najlepszym z naszych reprezentantów był Marcin Zawół, który awansował z 49. na 42. miejsce. Jan Guńka dziś spudłował, aż 10-krotnie, co kosztowało go spadek o 24 pozycje, i zakończył rywalizację na 46. miejscu. 

 

WYNIKI

 

W kategorii juniorek młodszych. zwyciężyła Amy Baserga ze Szwajcarii, drugie miejsce zajęła Tereza Vobornikova, a mijesce trzecie zajęła Maren Bakken. 

Najlepszą reprezentantką Polski, była Karolina Janko, sklasyfikowana na miejscu 27. Na 42 miejscu była Daria Gembicka, a tuż za nią uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka