sztafeta

Zawodami sztafet mieszanych oraz pojedynczych sztafet mieszanych rozpoczęła się wczoraj rywalizacja w Pokljuce. Zwycięstwo odniosły reprezentacje Francji oraz dwójka z Norwegii. Polska sztafeta zajęła 19. miejsce, natomiast nieco lepiej spisała się dwójka, która była czternasta.

 

Zespół z Francji, który wystartował w składzie Anais Bescond, Justine Braisaz, Martin Fourcade oraz Simon Desthieux, zwycięzył z czasem 1:10:02.8 i z zaledwie pięcioma pomyłkami na strzelnicy. Drugie miejsce zajęła Szwajcaria (+38,7 sekundy straty, 9 dobierań), natomiast na najniższym stopniu podium uplasowały się Włochy (+52,1 s., 1+8).

 

Polskę reprezentowali Kinga Zbylut (0+1), Karolina Pitoń (1+3), Andrzej Nędza-Kubiniec (0+3) i Grzegorz Guzik (1+4). Słaba postawa w strzelania, gdzie pudłowali zwłaszcza Pitoń i Guzik, sprawiła, że z 5 minutami i 21 sekundami straty sztafeta finiszowała na 19. miejscu.

 

WYNIKI BIEGÓW SZTAFETOWYCH MIESZANYCH

 

Na lepszy wynik liczyliśmy w rywalizacji pojedynczych sztafet mieszanych, bowiem wystartowali w niej Monika Hojnisz (0+1) oraz Łukasz Szczurek (1+3). Szansę na dobry rezultat zmarnował jednak fatalnym strzelaniem na ostatniej zmianie Szczurek i dwójka ukończyła rywalizację na 14. pozycji ze stratą 2:23.4.

 

Zwycięzyła Norwegia w składzie Thekla Brun-Lie - Lars Helge Birkeland z czasem 38:26.7 i czterema pudłami na strzelnicy. Jedno pudło więcej zaliczyła Austria (8,5 sekundy straty), a rewelacyjne strzelanie z zaledwie jedną pomyłką dało trzecie miejsce Ukrainie (20,7 sekund straty).

 

WYNIKI BIEGÓW POJEDYNCZYCH SZTAFET MIESZANYCH

 

Jarek Bałabuch