kamila żuk

Po rywalizacji w biegach indywidualnych, sztafetach i dniu przerwy, przyszedł czas na rywalizację sprinterską w ramach Mistrzostw Świata Juniorów. Kamila Żuk, startowała dziś w roli faworytki i nie zawiodła. Nasza zawodniczka wywalczyła dziś srebrny medal. 

 

 

Reprezentantka klubu AZS AWF Katowice, biegła dziś rewelacyjnie, do czego nas przyzwyczaiła. Jednak dwa błędy na strzelnicy, i upadek na trasie zadecydowały o tym, że musi "zadowolić" się srebrnym medalem MŚJ. Do złota zabrakło nieco ponad 12 sekund, co pokazuje w jakiej formie biegowej jest Żuk. Zwyciężczyni Ekhaterina Bekh z Ukrainy, była dziś bezbłędna, i to ona została nową Mistrzynią Świata juniorek w spirncie. Miejsce trzecie zajęła reprezentantka Hanna Kebinger z Niemiec. 

Miejsce 23. zajęła dziś JOanna Jakieła, również z dwona pudłami na strzelnicy. 27. była dziś bezbłędna Kamila Cichoń, 45. miejsce to Natalia Tomaszewska , 64. Magda Piczura, 

 

WYNIKI

 

Wśród juniorów, najlepszy był Norweg Vebjoern Soerum, miejsce drugie zajął Karimulla Khalili z Rosji, a na najniższym stopniu podium stanął Guttorm Bakken. 

 

Najlepszym z Polaków, był dziś Marcin Szwajnos, który zajął miejsce 23. na 36. miejsce sklasyfikowany został Przemysław Pancerz, Wojciech Skorusa zajął miejsce 40. Wojciech FIlip był 57. 

Już jutro biegi pościgowe juniorów młodszych 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka