biathlon

13. miejsce zajął Wojciech Janik w rozgrywanym sprincie na Mistrzostwach Świata Juniorów. Trzy godziny później, ten sam wynik zrobiła Daria Gembicka. Co więcej oboje mylili się jeden raz na strzelnicy. 

 

 

W kategorii juniorów młodszych, wygrał Alex Cisar ze Słowenii, miejsce drugie z półminutową stratą, zajął jego reprezentacyjny kolega Lovro Planko. Najniższy stopień podium obsadził Otto Invenius z Finlandii. 

 

Najlepszym Polakiem był dziś Wojciech Janik. Zawodnik AZS AwF Wrocław, mylił się raz w pozycji leżącej i stracił nieco ponad minutę do triumfatora. 22. miejsce powędrowało dziś do Jana Guńki, 49. był Marcin Zawół, który popełnił cztery błędy na strzelnicy. Na 73. miejscu sklasyfikowano Grzegorza Derenia.

 

WYNIKI

 

Wśród dziewcząt Daria Gembicka, powtórzyła wynik Wojciecha Janika, z tą różnicą że myliła się w pozycji stojącej. 26. mijesce zajęła Anna Nędza-Kubiniec, która strzelała dziś bezbłędnie. w pierwszej trzydziestce, zameldowała się jeszcze Karolina Janko, zajmując 29. pozycję. 67. mijesce zajęła Patrycja Stanek. zawodniczka nie miała dziś swojego dnia na strzelnicy i pudłowała, aż sześciokrotnie. 

Zwyciężyła Maren Bakken, przed Amy Baserga i Marte Moeller

 

Już jutro biegi sprinterskie z udziałem juniorek i juniorów 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

fot: profil fb zawodnika