kamila

Po wczorajszych zmaganiach juniorów młodszych w biegach sztafetowych, przyszedł czas na rywalizacje juniorskie. W kategorii mężczyzn nasza reprezentacja zajęła dwunastą pozycję, panie natomiast uplasowały się dwa oczka wyżej.

 

 

 

W kategorii mężczyzn, zwyciężyła reprezentacja Rosji, tylko sekundę do niej stracili Niemcy, a niespełna dwie sekundy straty zanotowali Włosi. 

 

Na 12. miejscu przybiegła reprezentacja Polski, w składzie Przemysław Pancerz, Wojciech Skorusa, Wojciech Filip oraz Marcin Szwajnos. 

Nie obyło się bez rund karnych i dużej ilości dobranych naboi na strzelnicy. Co poskutkowało miejscem poza pierwszą dziesiątką. 

 

WYNIKI

 

Wśród kobiet, które biegały 3x6 km, najlepszą sztafetą była reprezentacja Francji, przed Niemcami i Szwecją. Francuzki, były dziś niemal idealne. Dobierały tylko jeden pocisk, i bardzo dobrze prezentowały się na trasie, co zaowocowało zdobyciem tytułu mistrzowskiego. 

 

Aby dziś walczy o medale, trzeba było bardzo dobrze strzelać. Żadna z ekip w czołówce, nie biegała rund karnych. Pierwszą reprezentacją, która musiała je obiec, były Polki. Nasze zawodniczki dobierały, aż trzynaście pocisków i na drugiej zmianie musiały pokonać 150 metrów dodatkowego biegu. 

Reprezentacja Polski wystartowała w składzie Natalia Tomaszewska, Joanna Jakięła oraz Kamila Żuk. 

 

Jutro dzień przerwy. Pojutrze biegi sprinterskie. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka