biathlon

Drugą konkurencją, rozgrywanych Mistrzostw Świata Juniorów w Osrblie, były biegi sztafetowe juniorów młodszych. W kategorii dziewcząt, nasze zawodniczki zajęły miejsce tuż za podium. 

 

 

Polska sztafeta, wystartowała w składzie Karolina Janko, Daria Gembicka i Patrycja Stanek. Nasze zawodniczki, bardzo dobrze rozpoczęły. Za sprawą Karoliny Janko, która dobierała tylko raz i bardzo dobrze prezentowała się na trasie i zmieniła się w strefie zmian z nieco ponad 20 sekundową stratą. Później nasze zawodniczki biegły bardzo podobnie, równo i zakończyły rywalizację na czwartym miejscu, tracąc do podium 18 sekund. 

 

Zwyciężyły Norweżki, drugie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, a na najniższym stopniu podium znalazła się reprezentacja Francji. 

 

WYNIKI

 

W kategorii mężczyzn, najlepszą sztafetą była reprezentacja Niemiec, która uzyskała, aż 40-sekundową przewagę, nad Słowenią, która zajęła miejsce drugie. Podium uzupełniła reprezentacja Włoch, która na finiszu przegrała rywalizację o srebrny medal. 

 

Nasza drużyna w składzie Marcin Zawół, Jan Guńka oraz Wojciech Janik, zajęli dziewiątą pozycję. Trzeba zaznaczyć, że nasi zawodnicy, nie mieli chyba dziś dnia na strzelnicy. Dobierali pociski, aż 12-krotnie, i musieli obiec, aż 300 metrów dodatkowego biegu. 

 

WYNIKI

 

Jutro biegi sztafetowe juniorów.

 

Natalia Surdyka 

fot: lider.katowice.pl