kamila

Pierwszy dzień rywalizacji juniorskiej to biegi indywidualne. Zwycięzcami zostali Francuz Martin Bourgeois Reppublique oraz Meng Fanqi. Duże nadzieje wiązaliśmy szczególnie dziś z występem Kamili Zuk. Polka zajęła dziś siódmą pozycję.

W kategorii juniorek, na pewno czekaliśmy na start Kamili Żuk. Polka przed rokiem wywalczyła na tej imprezie trzy medale, w tym dwa złote.

Dzisiaj zawodnicy rywalizowali w biegach indywidualnych. Nasza zawodniczka, spudłowała, aż czterokrotnie, co było największą ilością w pierwszej dziesiątce i musiała zadowolić się miejscem siódmym, zanotowała stratę nieco ponad dwuminutową, co pokazuje, że na trasie prezentowała się bardzo dobrze.

Na miejscu 25. sklasyfikowana została Joanna Jakieła, która również popełniła cztery błędny na strzelnicy. Na 44. miejscu, linie mety przekroczyła Kamila Cichoń, 47. była Magda Piczura,a miejsce numer 66. zajęła  Natalia Tomaszewska.

Wśród juniorów zwycięstwo odniósł Francuz Martin Bourgeois Republique, drugie miejse zajął Białorusin Mikita Labastau, a na najniższym stopniu podium, stanął Niemiec Danilo Riethmueller.

Najlepszym z Polaków był Wojciech Skorusa, na miejscu 47. Przemysław Pancerz był 62. Łukasz Bałęczny, zakończył na 71. miejscu. Marcin Szwajnos, został sklasyfikowany cztery lokaty niżej,